Router jako odbiornik wifi?

Witam

Mam dość nietypowy problem. Mam router, który generuje wifi w całym mieszkaniu. Na 2 piętrze mam komputer, który nie posiada karty sieciowej obsługującej wifi. Znalazłem stary router z poprzedniej umowy internetowej (TP link TD-W8951ND).

Czy mogę zamienić go w odbiornik sygnału wifi, który po kablu przeniesie sygnał do komputera? 

Nie mam możliwości podpięcie 1 routera do komputera ani spięcia obu routerów ze sobą.

Dziękuję za pomoc.

Nie możesz, bo nie ma w sobie odbiornika tylko nadajnik.

 

Ale w teorii każdy nadajnik czy odbiornik wi-fi powinien działać w obie strony (tak przynajmniej mówi specyfikacja). Jednak jest to raczej tylko ciekawostka bo oprogramowanie routera i tak nie pozwoli na zastosowanie go jako odbiornik.

 

Może łatwiej będzie kupić za pół darmo jakąś kartę wi-fi do komputera/laptopa

Dużo routerów wspiera taką funkcję, Twój natomiast nie ma tego, dodatkowo jako że jest to router/model (DSL) nie jest wspierany przez DD-WRT (nie ma jak wgrać innego oprogramowania). Jak wspomniano, karta wifi (taka na USB to koszt rzędu 20zł).

Najbardziej bzdurna odpowiedź jaka tu mogła paść. Pokaż mi choć jeden sprawny router Wifi, który nie ma nadajnika i odbiornika!

Wiem, zaraz będziesz się wykręcał np. “skrótami myślowymi”

Normalka.

 

Być może jest taka możliwość ale na drodze bezprzewodowej, bo router ten ma funkcje WDS tylko byś musiał do drugiego komputera dokupić kartę WiFi np. na USB (koszt za przyzwoitą od około 30 zł)

Co do szczegółów niech wypowie się ktoś, kto zna zasady działania i konfiguracji tej funkcji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wireless_Distribution_System

 

W Twoim przypadku jeśli ten komputer jest w zasięgu WiFi pierwszego rutera, to nie ma sensu podłączać drugiego, prościej zakupić kartę WiFi.

Nadajnik to nadajnik, odbiornik to odbiornik, w przypadku WiFi każda karta jest dwukierunkowa (pracuje jako nadajnik i odbiornik) bo inaczej nie miała by prawa działać

 

W tym przypadku oprogramowanie (firmware) na to pozwala ale nie w zakresie jaki jest w tym wątku potrzebny.

Większość routerów adsl rzadko posiada funkcję ap klienta. Pozostaje jedynie WDS.