Router jako switch


(Palec6) #1

Na żadnym forum nie otrzymałem konstruktywnej odpowiedzi w mojej sprawie.

Otóż problem przedstawia się tak.

Mam w domu switch do którego podłączony jest kablek ethernet (dostarcza internet), do switcha podłaczony jest komputer, którey bez problemu korzysta z internetu. Również do switcha podłączony jest router edimax ar-7084gA (posiada 4 wtyki ethernet, 1 adsl, i łacze wi-fi), oczywiście kabel od switcha do routera jest taki sam jak wszystkie czyli ethernet, do routera nie amm podpiętego żadnego adsl. Chcę aby ten router który ma pdo pierwszą wtyką ethernet podczepiony kabel od switcha rozsyłał ten sygnał bez przewodowo. Tzn, nie mam do neigo podłaczonego adsl, tylko właśnie ten jeden ethernet.

Dodam że router laptopo łącyz się bezprzewodowo z routerem, no ale brak internetu dobija, wink.gif.

Oto linki do koniguracji routera :

WLAN -> http://img178.imageshack.us/img178/2046/beztytuuli9.jpg

INTERNET -> http://img247.imageshack.us/img247/1...ztytuu2ik7.jpg

LAN - > http://img178.imageshack.us/img178/1...ztytuu3qf4.jpg

Oto link do zobrazowanej wersji mojego problemu:


(Itq5) #2

Po pierwsze troszke za chaotycznie opisujesz swój problem.. Chyba, że tylko ja nie lapie co jest pięć.. Na początek powiedz ile komputerów chcesz podpiać i wszystkie maja być na wi-fi ? Sprawa następna po co ci switch? Zakładając że chcesz 4-5 komputerów podpiac i wszystkie na wi-fi to switch jest zbędny.. podepnij zamiast switcha router a switch wywal do szuflady.. I ostatnia sprawa tylko jeden link działa.. pozostałe mające kropki w linkach wywalaja 404 :expressionless:

p.s. najlepiej odezwij sie na gg to pogadamy może cos wymyślimy..


(Lazowski) #3

nie widzę problemu..

ustawiasz karty sieciowe tak jak pozostałe karty sieciowe, wpisujesz odpowiednie bramki adresy dnsy itp i łączysz się z siecią wifi która tworzy router, bramkę ustawiasz tą samą co kompy podpięte do switcha

i koniec ustawień