Router jest niewidoczny, a na laptopie brak dostępu do sieci


(Szymo Holeksa) #1

Witam wszystkich, chciałem zapytać, czy ktoś spotkał się może z podobną przypadłością, lub może wie jak rozwiązać problem.

A mianowicie, wczoraj rano odpaliłem laptopa i router, wszystko elegancko śmigało, później laptop i router zostały wyłączone(normalnie, tak jak zwykle, żadnych spięć i tym podobnych nie było). Wieczorem wróciłem do domu odpalam router i laptopa, a tu wielkie zdziwienie, na laptopie wyskakuje powiadomienie, że brak dostępnych połączeń :o (ikonka z sygnałem, pojawił się na niej czerwony krzyżyk), zrobiłem reset obu urządzeń, a problem nadal występuje, później bawiłem się na laptopie szukałem wszystkich możliwych przyczyn i nadal nie działa. Dodatkowo jeszcze zorientowałem się, że routera tak jakby nie widać na wifi(próbowałem połączyć się telefonem, a sieć poza zasięgiem). Dodam, że na komputerze stacjonarnym przez kabel wszystko śmiga.

Laptop: Asus K53S

Router: Pentagram Cerberus P6341

Z góry dziękuję za pomoc :wink:


(Dimatheus) #2

Hej,

Przy pomocy komputera, który łączy się z routerem po kablu, zaloguj się do panelu zarządzania urządzeniem i sprawdź, czy nie została wyłączona sieć WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Szymo Holeksa) #3

Sprawdzałem już. Dodam, że z laptopem problem rozwiązany, natomiast na routerze nie świeci dioda WLAN, a w ustawieniach jest włączone


(Dimatheus) #4

Hej,

Ale tyko nie świeci się dioda, czy są inne problemy dotyczące działanie internetu?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Szymo Holeksa) #5

Siemka,

Router działa, ale tylko na kablu. Na routerze nie świeci dioda WLAN i nie działa wifi, mimo że w ustawieniach routera jest włączone.


(Dimatheus) #6

Hej,

W takiej sytuacji może przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych da radę odblokować WiFi. Oczywiście wykonaj je tylko wtedy, gdy wiesz jak ponownie skonfigurować router do poprawnego działania (głównie chodzi o parametry dostępu do łącza internetowego). Jeśli to nie zadziała, ostatnią deską ratunku może być aktualizacja bądź ponowne wgranie firmware’u do urządzenia - ale tutaj jest podobne obostrzenie, co w przypadku resetu urządzenia - trzeba znać parametry dostępowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Szymo Holeksa) #7

Problem rozwiązany, po sprawdzeniu przez fachowca okazało się, że w routerze padł modem wifi.

Mimo wszystko dziękuję za pomoc :slight_smile:

Temat do zamknięcia