Router Kupno i Pytania

Witam chciałbym za kupić Router pod Netie oczywiście z n-draft bo mój laptop to obsługuje ale mam teraz pytania jaka jest predkosc neta poprzez wi-fi router czy jest wolniejsza od standardowego połączenia czyli(modem i usb) np jak sciagam plik o pojemnosci 1 gb i przez modem sciagam około 1godziny a jak bedzie przez router wifi ?

jak sie rozdziela predkosc w takim routerze ? automatycznie?

Polecicie mi cos jaki kupować router na co zwracac uwage?

skoro podłączasz sie i tak do tego samego kabla od netii to bez różnicy.

chodzi mi że jak wiadomo bezprzewodowo zawsze jest wolniejsze od kabla a wiec mam teraz modem z netii podpiety do kompa a jak kupie router i bede laczył neta przez wifi to spowolni predkosc?

nieprawda, nieprawda. mozesz miec troche wieksze pingi, ale generalnie to nie zauważysz różnicy. jak podłączysz sobie router to bezproblemowo bedzie Ci wszystko chodizlo i bedziesz mogl smigac w csa :smiley:

czyli czy kabel czy wi-fi żadnej różnicy w predkości nie odczuje nawet przy sciaganiu plików

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#Stan … zewodowych

Różnicy nie odczujesz. Aktualnie najczęściej spotyka się routery w standarcie G (od 54Mb/s do około 108Mb/s - czyli około 6,75MB/s - 13,5MB/s).

Ja osobiście używam Belkin G i jest dobrze. Jeśli podłączone jest kilka urządzeń spada troche szybkość reakcji. W sieci torrent poszedł najszybciej na 850KB/s przy łączu 10Mbit/s.

też potwierdzam łacze 10MB z UPC max na torencie w granicach 800-900KB/s przy 4 kompach na wifi obsługiwanych przez biednego d-linka di-524