Router Kupno i Pytania

(folusek) #1

Witam chciałbym za kupić Router pod Netie oczywiście z n-draft bo mój laptop to obsługuje ale mam teraz pytania jaka jest predkosc neta poprzez wi-fi router czy jest wolniejsza od standardowego połączenia czyli(modem i usb) np jak sciagam plik o pojemnosci 1 gb i przez modem sciagam około 1godziny a jak bedzie przez router wifi ?

jak sie rozdziela predkosc w takim routerze ? automatycznie?

Polecicie mi cos jaki kupować router na co zwracac uwage?

(Piotrek Płatek) #2

skoro podłączasz sie i tak do tego samego kabla od netii to bez różnicy.

(folusek) #3

chodzi mi że jak wiadomo bezprzewodowo zawsze jest wolniejsze od kabla a wiec mam teraz modem z netii podpiety do kompa a jak kupie router i bede laczył neta przez wifi to spowolni predkosc?

(Piotrek Płatek) #4

nieprawda, nieprawda. mozesz miec troche wieksze pingi, ale generalnie to nie zauważysz różnicy. jak podłączysz sobie router to bezproblemowo bedzie Ci wszystko chodizlo i bedziesz mogl smigac w csa :smiley:

(folusek) #5

czyli czy kabel czy wi-fi żadnej różnicy w predkości nie odczuje nawet przy sciaganiu plików

(Hashimoto) #6

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#Stan ... zewodowych

Różnicy nie odczujesz. Aktualnie najczęściej spotyka się routery w standarcie G (od 54Mb/s do około 108Mb/s - czyli około 6,75MB/s - 13,5MB/s).

Ja osobiście używam Belkin G i jest dobrze. Jeśli podłączone jest kilka urządzeń spada troche szybkość reakcji. W sieci torrent poszedł najszybciej na 850KB/s przy łączu 10Mbit/s.

(skrzek) #7

też potwierdzam łacze 10MB z UPC max na torencie w granicach 800-900KB/s przy 4 kompach na wifi obsługiwanych przez biednego d-linka di-524