Router + laptop :(


(Hugolinka Bm) #1

Witam! Czytałam juz wiele tematów dotyczących tej sprawy, ale niestety żaden mi nie pomógł

Do internetu z kablówki podłączone mam dwa komputery stacjonarne. Dzisiaj kupiłam router WLAN hama wirless lan 54 Mbps, kompy działają ok, ale nie mogę podłączyć bezprzewodowo laptopa, aby i w nim zagościł internet...

Bardzo proszę o pomoc, sama męczę się już 2 godziny i nic:(

gdyby to było ważne laptop MSI PR200

Z góry dziękuje


(Chudy 99) #2

Czy te dwa kompy działają na bezprzewodowej sieci a laptop nie, czy skonfigurowałaś router (ustaliłaś hasło itp)dobrze, i czy w laptopie masz kartę i sterowniki do sieci bezprzewodowej, sprawdź to i napisz


(Hugolinka Bm) #3

te dwa komputery działają połączone kablowo (modem + router) i do każdego kompa kabelek

chyba skonfigurowałam bo te dwa kompy działają prawidłowo

Sprzedawca powiedział że nie ma najmniejszego problemu podłączam router i wszystko chodzi a tu...

on wyszukuje mi jakies inne sieci a mojej nie:(


(M Pacelt) #4

miałm ten sam problem siedziałam 3 dni i kombinowałam. pomógł restart modemu, routera i ponowne właczenie komputera. najpierw włączyłam modem, pózniej router, a na końcu laptop. Potem ustawiłam router przez laptopa z płytki, a potem przejżałam jeszcze raz ustawienia przez serwer routera. włąciwie to nic tam nie zmieniłam, ustawiłam sterefe czasową i dla pewności jeszcze raz nacisnełam ze nie chce instalować zapory routera tylko hasło. posprawdzałam ip ale nic nie musiałam zmieniać. potem nieśmiało odłączyłam kabel i włączyłam wifi. sprawdziłam -siec mojego routera była dostępna, a potem zrobiłam połącz z internetem potem ze przez sieć bezprzewodową potem wybrałam ta swoją połącz i... tu zazwyczaj był koniec, a tym razem załapałoi spytał sie czy zapisać siec i uruchomic internet i działa. :smiley:

ja sie nie znam, ale stawiam na zresetowanie modemu i najpierw połączyć laptopa, a potem te inne pc


(Hugolinka Bm) #5

ech tyle sie na tym znam że ma ło rozumiem:( zaraz sprawdzę czy w ogóle jak podłącze do niego kabel czy zatrybi troszkę:frowning:


(Bisonn) #6

czy do podłączenia laptopa do routera i routera do stacjonalnego potrzebny jest modem ?


(Chudy 99) #7

Jeżeli te dwa komputery są podłaczone przez kabel to router nie musi działać żeby był internet ponieważ router trzeba skonfigurować w sieci żeby działał i wysyłał sygnał, powinna być dołączona jakas płytka z instrukcją jeżeli jest to nowy router jak nie było to napisz jakie firmy i jaki to model to pomyśle coś, bo niewiem czy dobrze zrozumiałem ale Ty poprostu podłączyłaś router do modemu i szukałaś sieci tak???


(Chudy 99) #8

Odp dla bisonn, tak musisz mieć modem