Router Linksys nie ma połączenia, świecą wszystkie diody

Witam,

wszystko było ok, aż tu nagle zniknęła mi sieć bezprzewodowa (z takiej korzystam za pomocą ww routera). Zrobiłem to co zwykle w takich sytuacjach i wyłączyłem z sieci router i po chwili go włączyłem i… jak nigdy po odpaleniu świecą się wszystkie diody. Nigdy tak nie było. Oczywiście sieci tez nie ma. Co się stało, czy router padł bezpowrotnie czy mozna go jakos reaktywowac. Teraz podłączyłem laptopa bezposrednio na kablu z mdemu (bez routera). Czekam na pomoc. Z góry dzieki.

Spokojnie, powoli. Jeśli łączysz komputer kablem sieciowym z routerem to przez kabel masz połączenie z routerem? Nie ustwiałeś czasem filtrowania MAC? W tym wypadku tracisz łączność z routerem, ustawienia dotyczące Wi-Fi najlepiej wykonywać na kablu.

Router rozgłasza w ogóle ESSID? Sprawdź czy w ustawieniach masz włączony punkt dostępowy (Acces Point Enable/Disable lub On/Off albo podobnie).

Żeby wyeliminować zepsucie - resetowałeś ustawienia routera do ustawień fabrycznych i konfigurowałeś na nowo?

Pozdrawiam!

Żadnych ustawień nie zmieniałem. Poprostu by rozłączeniu kabla z gniazdka celem zresetowania włączyły się wszystkie diody (nigdy tak nie było) nie resetowałem routera do ustawień fabrycznych. A podłączenie przez kabel router tez nie działa, dopiero mam sieć jak bezposrednio z modemu kabel podłączyłem do komputera bez posrednictwa routera. Wogóle jak podłączam przez router to nawet na strone routera celem sprawdzenia ustawien nie moge wejsc. nie ma zadnego sygnału :frowning:

Rozumiem, że pod pojęciem resetowanie masz na myśli ponowne uruchomienie routera (jego wyłaczenie i włączenie)? Musisz się wyrazać trochę precyzyjniej :wink:

Jeśli nie resotwałeś routera to zrób to w celu wyeliminowania zepsucia, jeśli mimo to router nie będzie działał no to znaczy, że się zepsuł i czeka go naprawa albo wymiana na nowy.

Pozdrawiam!

No cóż, niestety czeka mnie zakup nowego. Dzięki za pomoc

lubelmar , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin forum.