Router Linksys nie reaguje na kabel sieciowy

Witam,

Mam router Linksysa (model WAG54G2). Problem jest taki, że mimo podłączonego komputera kablem sieciowym, ten uparcie “nie widzi tego kabla”. To znaczy, że w ogóle nie zapalają się diody podłączonych komputerów. Tak, jakbym nic nie podłączał.

Wiem, że do niedawna wszystko działało. Wróciłem do domu z wakacji i zastałem ten router w takim stanie. Niestety nie umiem wyciągnąć domowników, czy coś majstrowali. Zakładam, że nie.

Co ciekawe, sam Internet jest, wi-fi działa (właśnie z niego korzystam :slight_smile: ).

Udzieliłbym więcej informacji, ale nie mam pojęcia, jak ten temat ugryźć :frowning:

a kabel jest dobry? sprawdzony na innym sprzęcie?

Podłącz laptopa pod ten kabel (zakładam że wifi używasz na laptopie), jeśli reaguje to karta sieciowa w kompie może być uszkodzona / wyłączona w menedżerze urządzeń, jeśli nie zadziała to albo kabel uszkodzony, albo padło wyjście w ruterze, zmień je na następne. Może burze spowodowały awarię modemu?

Jak na złość. Sprawdzałem na trzech laptopach i paru kablach (niektóre nawet pierwszy raz rozwinąłem). Wychodzi na to, że coś trzasło w routerze…