Router Linksys nie reaguje na kabel sieciowy

(Quari3n) #1

Witam,

Mam router Linksysa (model WAG54G2). Problem jest taki, że mimo podłączonego komputera kablem sieciowym, ten uparcie "nie widzi tego kabla". To znaczy, że w ogóle nie zapalają się diody podłączonych komputerów. Tak, jakbym nic nie podłączał.

Wiem, że do niedawna wszystko działało. Wróciłem do domu z wakacji i zastałem ten router w takim stanie. Niestety nie umiem wyciągnąć domowników, czy coś majstrowali. Zakładam, że nie.

Co ciekawe, sam Internet jest, wi-fi działa (właśnie z niego korzystam :slight_smile: ).

Udzieliłbym więcej informacji, ale nie mam pojęcia, jak ten temat ugryźć :frowning:

(Chojinka) #2

a kabel jest dobry? sprawdzony na innym sprzęcie?

(Maney691) #3

Podłącz laptopa pod ten kabel (zakładam że wifi używasz na laptopie), jeśli reaguje to karta sieciowa w kompie może być uszkodzona / wyłączona w menedżerze urządzeń, jeśli nie zadziała to albo kabel uszkodzony, albo padło wyjście w ruterze, zmień je na następne. Może burze spowodowały awarię modemu?

(Quari3n) #4

Jak na złość. Sprawdzałem na trzech laptopach i paru kablach (niektóre nawet pierwszy raz rozwinąłem). Wychodzi na to, że coś trzasło w routerze…