Router Linksys WAG200G i dzielenie pasma

Pytanko jeszcze do tematu: Czy Linksys WAG200 ma podział pasma ? Bo aż tak nie jestem zorientowany. Nie mam zamiaru instalować programu, po prostu wolę to zrobić w ustawieniach routera. A może ma ktoś jakieś FAQ gdzie będę mógł coś znaleźć o dzieleniu pasma. :wink:

Poczytaj instrukcję, funkcja dzielenia pasma to QoS, strony 48-49, jeśli jej nie masz to ściągnij sobie ze strony Linksysa

Dziękuję za odpowiedź. :wink: Ale nadal nie mogę sobie z tym poradzić, chodzi mi o podzielenie Neo 512kb/s na np. 300kb/s i 200kb/s. I jak drugi komputer jest wyłączony to żeby 512kb/s przechodziło na jeden komputer. W zakładce Applications & Gaming/QoS mam tylko edytowanie dla poszczególnych protokołów, a nie komputerów. Z góry dziękuję za pomoc. :wink:

Ten router nie ma dynamicznego QoS tylko statyczny tzn. możesz ustawić limit na “sztywno”. Na stronie 49 masz opis jak ustawić limit przepustowości dla portów a tym samym podłączonych do nich komputerów

Aha czyli nie mogę podzielić tak jak napisałem, np. 1 komputer - 300kb/s, drugi komputer - 200 kb/s ? I ustawiam na podstawie portów… eh myślałem że będę mógł po prostu przypisać daną prędkość do MAC’a. Dziękuję za pomoc. :wink:

Chwila momen funkcja dzielenia pasma to nie jest QoS!! QoS potrafi przydzielić priorytety poszczególnym portom (lub nawet tylko określonym opcjom w routerze, np. FTP, HTTP, itd.). Przecież to nie to samo co podział pasma.

I odpowiedź na pytanie z tematu brzmi nie. Ten router nie posiada dzielenia pasma na poszczególne komputery. W sumie to żaden router o tak małej cenie nie ma tej funkcji. Musiałby być ten router już droższy o co najmniej 2-3 razy.

Dziękuję bardzo za odpowiedź i wyjaśnienie tematu. JoteS musiał chyba nie zrozumieć do końca o to co prosiłem i wprowadził mnie trochę w błąd. Aha i jeszcze pytanko czy będę mógł podzielić pasmo przez jakiś program ? :wink:

NetLimiter. Możesz nawet nadać limit na transfer download/upload każdemu programowi :wink: