Router LTE a limit prędkości

Witam,

mam kartę z pakietem danych 1410gb do wykorzystania przez internet. Kartę sim mialem w telefonie i po zmierzeniu prędkości miałem około 50mb/s. Jednak gdy udostępniłem internet ( zwykły hotspot ) na komputerze pokazuje mi prędkość tylko 30mb/s. Ktoś powiedział, że prawdopodobnie telefon ogranicza jakoś i zaproponował kupno routera LTE. Jednakże przez Huawei E5573, który nabyłem transfer czy to przez rozszerzenie wifi czy komórkowa transmisje danych również na komputerze pokazuje tylko 30mb/s. Skąd ta różnica? jak osiągnąć max jaki daje mi sygnał?

Na sam początek warto jest być świadomym że telefon używa internetu bezpośrednio z sim. Jeśli ty udostępniasz (czy router) internet idzie do modemu/telefonu, jest rozdzielany po wifi i dopiero później odbierany. Są to dodatkowe opóźnienia i możliwe straty prędkości.

1 polubienie

tylko dlaczego rożne urządzenia (bo raz telefon raz router) dzielą tak dokładnie samo ten transfer i nie przekracza on 30mb/s ? czy jest to możliwe ? mi się wydaje jakby to był jakiś max tego co mogę osiągnąć po udostępnianiu przez jakieś urządzenie na komputer i wydaje mi sie to dziwne.

Prawdopodobnie wifi ogranicza prędkość transferu. Spróbuj uruchmić hotspot z telefonu podłączając go kablem usb do laptopa, wtedy będziesz miał pewność.

Karta sieciowa obsługuje standard n czy tylko b/g?

uruchomić hotspot z telefonu i podłączyć po usb ? Właśnie tak robię tyle ze używam routera LTE, który jest połączony kablem usb ciągle pod ładowanie. Wydaje mi się, że to to samo zwlaszcza, że po podłączeniu routera mam 2 opcje udostępniania internetu - Rozszerfzenie WIFI i komórkową transmisje danych. Ty kolego właśnie przez ten drugi sposób proponujesz sprawdzić.

Kolego Longhom2009 - gdzie mogę dokładnie przeczytać jaką mam kartę sieciową ? w menadzerze urzadzen jest Karta sieciowa Broadcom 802.11n. Myslę, że karta będzie ok dlatego, że w domu mam UPC 60 MB/s i po wifi mam 45Mb/s

Mówiłem o podłączeniu telefonu po usb z włączonym udostępnianiem internetu też po usb po to aby właśnie pominąć sieć wifi i sprawdzić czy osiągasz tą prędkość o której mówiłeś bezpośrednio po kablu.

odpiąłem router i położyłem przy oknie. Odrazu wyniki ponad 40 Mb/s… wszystko chyba już jasne. Siła sygnału przy kompie na szafce w środku pokoju jest gorsza poprostu niż przy oknie…

1 polubienie