Router lte

Witam. Właśnie chyba siadła mi bateria w routerze:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/zte-mf910-mobilny-router-modem-3g-4g-lte-bez-siml-i7953326388.html
Internet mam z Nju. I mam parę pytań. Czy dobrze mniemam, że jeśli szybkość routera wynosi: 4G LTE do 150 Mb/s , 3G do 42 Mb/s, a średnie prędkości podawane przez NJU dla własnej sieci to: 23,38 Mb/s - 27,5 Mb/s to nie opłaca mi się kupować szybszego routera, a jedynie baterię do starego?
Po drugie. W tej chwili płacę za Internet 29 zł. miesięcznie. Ilość GB z najszybszą prędkością to po roku użytkowania chyba 80 GB. Powiedzmy, że byłbym w stanie płacić więcej: do 50 zł. Czy w tym przedziale cenowym znajdę jakąś wyraźnie lepszą opcję na Internet?

Trzecia sprawa. Tethering przez USB. W tej chwili korzystam awaryjnie z opcji podłączenia telefonu do kompa i zastanawiam się, czy to nie powoduje nadmiernego zużycia baterii.

  1. Im szybszy modem i nowsze obsługiwane standardy tym zawsze lepiej. W tym wypadku jest opcja że bedzie szybciej, ale niekoniecznie. Zalezy to wszystko od masztu jakie technologie i ile kanałow obsługuje do którego się łączysz, możesz również być w zasięgu 5G, tam zazwyczaj można więcej osiągnać, choć nie wiem czy Nju daje możliwosc laczenia z 5G?
    Najlatwiej to wszystko sprawdzić wkładając kartę sim do możliwie nowego telefonu. Wskazanie na telefonie przy sciaganiu danych LTE+ bedzie oznaczało że skorzystasz na szybszym modemie, wskazanie 5G bedzie również oznaczalo ze skorzystasz na nowym modemie. Wskazanie zwyczajne LTE pozostawi niewiadomą (moze tak być ze telefon nie rózrożnia LTE od LTE+ na wskażniku)

  2. Thetering czy po BT czy po kablu zawsze będzię przyspieszał rozładowanie telefonu, co nie zmienia faktu że nie przejmował bym się tym, baterii od tego nic sie nie stanie :wink:

Nju to Orange tylko bez salonów i sprzętu :stuck_out_tongue:

Co nie oznacza, że konfigurują sieć dla wszystkich tak samo :wink:

Niestety, ale sieć komórkowa Orange nie ma nawet w planach udostępnienia technologii 5G dla użytkowników na kartę czy dla sumbarki NJU Mobile. Do takich nieco złych informacji dotarł serwis My mobile. Zamieścił je sam operator na dedykowanej podstronie. Dotyczy ona zagadnienia 5G, które bez wątpienia będzie motorem sprzedażowym telekoma. Póki co, abonamentów.*

Wiele nie tracą :wink: