Router ma słaby zasięg. Jest na to rada?

Nie wiem czy sam router jest słaby czy trzeba coś zrobić żeby był lepszy. Posiadam router z Netii AsmaxAR 1004G. Co zrobić żeby był lepszy bo jest okropny zasięg.

MichalQ , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.

z tego co widze router jest stary i ze standardem G nie posiada N.

 

więc i tak pierwssze co najlepiej zrobić to zmienić router.

 

np na http://www.morele.net/router-tp-link-tl-wr1043nd-298678/

 

ustaw router w centrum meszkania wtedy powinno być lepiej.

Przydałyby się szczegóły. Co to za pomieszczenie? Jakie ściany? Gdzie umiejscowiony jest router? Brak zasięgu może wynikać po prostu ze złego umiejscowienia routera.

Polecasz router, który nie ma modemu DSL? =D> Poza tym standard n, to nie tylko zasięg.

Internet jest tylko w pokoju z routerem i w drugim przy ścianie. Router jest przy biurku a biurko jest w rogu pokoju który znajduje się lekko w ziemi. Mam tak jakby zabudowaną piwnice. 

Może pomyślisz nad zakupem anteny zewnętrznej? Mieszkasz w mieście czy na wsi?

Wieś

Postaw router w innym miejscu, najlepiej gdzieś na środku i sygnał powinien się poprawić.

Jak pisałem wcześniej najlepszym rozwiązaniem będzie zakup anteny zewnętrznej. :slight_smile:

Po co antena zewnetrzną, skoro router ma mieć sygnał wewnątrz budynku? Router stoi w złym miejscu, sygnał jest tłumiony. Jeśli zmiana umiejscowienia routera nie pomoże, można myśleć nad dalszymi rozwiązaniami.

Zmieniłem położenie routera i jest to samo po 3 metrach jest o jedną kreskę sygnału mniej.