Router mobilny


(Kozi022) #1

witam.posiadam Internet radiowy, czy jest możliwość dokupienia do niego routera Wi-Fi Tak aby mieć w telefonie Wi-Fi w każdym miejscu?


(michq) #2

Pisząc o Internecie radiowym, to masz na myśli taki od lokalnego dostawcy czy chodzi Ci o sieć komórkową?

  • Jak pierwsza opcja, to zapewne masz modem, który odbiera Internet i jest połączony z PC za pomocą kabla sieciowego (skrętka RJ-45). Wtedy podłączasz zwykły router do modemu, a komputer przewodowo do routera, a telefon przez Wi-Fi. Co masz na myśli pisząc w “każdym miejscu”? Jeżeli (mniej więcej) Twoja sieć tak wygląda, to nie będziesz mieć sieci w każdym miejscu, a w obrębie zasięgu działania sieci (na to wpływa kilka czynników).
  • Jak masz Internet od operatora sieci komórkowej, to musisz kupić bezprzewodowy router, do którego włożysz kartę SIM. Ewentualnie można kupić jakiś telefon, który posiada funkcję przenośnego hotspotu Wi-Fi (np. jakiś tańszy telefon na Androidzie może wyjść taniej niż router bezprzewodowy).

Oczywiście powyższe opisy nie są zbyt dokładne, a raczej obrazowe. Napisz jakie urządzenia sieciowe posiadasz.


(Kozi022) #3

chodzi o pierwszą opcję ktorą opisałeś, załóżmy jestem w podróży i chciałbym się łączyć bezprzewodowo  za pomocą załóżmy tego typu urządzenia Manta MWR01

i  jeszcze mam pytanie, czy jest internet LTE który nie posiada limitów danych?


(michq) #4

Czyli nie masz karty SIM od swojego dostawcy (czyt. nie masz Internetu od sieci komórkowej)? Jesteś pewny, że to pierwsza opcja? Jak tak, to nie ma opcji, żebyś połączył się w podróży poprzez taki router bezprzewodowy. Musiałeś pomylić Internet radiowy z Internetem mobilnym (przez sieć komórkową).


(Kozi022) #5

nie mam internetu od sieci komórkowej


(michq) #6

W takim razie musisz sobie kupić jakiś starter z Internetem na kartę ewentualnie wziąć abonament na Internet w jednej z sieci. Zawsze też możesz dokupić pakiet Internetowy do obecnej umowy.