Router mobilny

witam.posiadam Internet radiowy, czy jest możliwość dokupienia do niego routera Wi-Fi Tak aby mieć w telefonie Wi-Fi w każdym miejscu?

Pisząc o Internecie radiowym, to masz na myśli taki od lokalnego dostawcy czy chodzi Ci o sieć komórkową?

  • Jak pierwsza opcja, to zapewne masz modem, który odbiera Internet i jest połączony z PC za pomocą kabla sieciowego (skrętka RJ-45). Wtedy podłączasz zwykły router do modemu, a komputer przewodowo do routera, a telefon przez Wi-Fi. Co masz na myśli pisząc w “każdym miejscu”? Jeżeli (mniej więcej) Twoja sieć tak wygląda, to nie będziesz mieć sieci w każdym miejscu, a w obrębie zasięgu działania sieci (na to wpływa kilka czynników).
  • Jak masz Internet od operatora sieci komórkowej, to musisz kupić bezprzewodowy router, do którego włożysz kartę SIM. Ewentualnie można kupić jakiś telefon, który posiada funkcję przenośnego hotspotu Wi-Fi (np. jakiś tańszy telefon na Androidzie może wyjść taniej niż router bezprzewodowy).

Oczywiście powyższe opisy nie są zbyt dokładne, a raczej obrazowe. Napisz jakie urządzenia sieciowe posiadasz.

chodzi o pierwszą opcję ktorą opisałeś, załóżmy jestem w podróży i chciałbym się łączyć bezprzewodowo  za pomocą załóżmy tego typu urządzenia Manta MWR01

i  jeszcze mam pytanie, czy jest internet LTE który nie posiada limitów danych?

Czyli nie masz karty SIM od swojego dostawcy (czyt. nie masz Internetu od sieci komórkowej)? Jesteś pewny, że to pierwsza opcja? Jak tak, to nie ma opcji, żebyś połączył się w podróży poprzez taki router bezprzewodowy. Musiałeś pomylić Internet radiowy z Internetem mobilnym (przez sieć komórkową).

nie mam internetu od sieci komórkowej

W takim razie musisz sobie kupić jakiś starter z Internetem na kartę ewentualnie wziąć abonament na Internet w jednej z sieci. Zawsze też możesz dokupić pakiet Internetowy do obecnej umowy.