Router, modem, internet LTE

Cześć wszystkim, w związku z tym, że na dniach przenoszę się do akademika mam problem, który muszę rozwiązać. Muszę zapewnić sobie tam dostęp do internetu o jak najlepszym standardzie, gdyż jestem osobą, która sporo gra w gry, pobiera itd, a Internet akademicki nie jest w stanie mi tego zaoferować. Jedynym możliwym według mnie rozwiązaniem jest zakup internetu mobilnego i włożenie karty sim do modemu/routera, który rozdzieli sygnał w pokoju. Na czym mi zależy:

  1. Połączenie po kablu między modemem/routerem a moim laptopem (kabel dużo bardziej stabilny niż połączenie po wifi). Myślałem, też o modemie usb, ale czy takie urządzenie będzie łapało sygnał bez zakłóceń? Modem musiałby być na przedłużaczu i położony jak najbliżej okna.
  2. Router/modem o dobrej antenie i zasięgu wyłapania sygnału “z chmur”. Nie zależy mi o dużym zasięgu rozsyłania sygnału przez router bo w 90% przypadków i tak będę łączył się po kablu. Jakie konkretne modele polecacie?

Jeżeli chodzi o oferty internetu, obecnie jestem klientem nju mobile, gdzie dysponuję już sporym pakietem internetu 26gb/miesiąc. Nie uśmiecha mi się jednak za każdym razem przekładać swojej karty sim do modemu. Co zrobić w takiej sytuacji? Myślicie, że jest opcja zamówienia drugiej karty sim, duplikatu, który miałbym w modemie i z niej rozdzielał internet w pokoju, natomiast druga karta znajdowałaby się w telefonie? W T-Mobile opcja taka nazywa się TANDEM. W ostateczności jestem skłonny zakupić nowy internet mobilny, nju oferuje 40GB w cenie 29pln

Może macie jakieś inne pomysły jak mógłbym to rozwiązać? Najprostsze byłoby niby udostępnienie hotspotu z telefonu, ale w tej sytuacji telefon musiałby być cały czas podłączony do ładowania.
Dodatkowo, bardzo ważnym i wymaganym aspektem byłoby przekierowanie portów. Czy jest możliwość przekierowania portów przy takim połączeniu? Telefon-hotspot-laptop.

Wielkie dzięki za wszelkie sugestie i pozdrawiam

Myślę, że nie powinieneś się martwić nad stabilnością sieci wifi rozgłaszanej przez hotspot z telefonu bo internet mobilny sam w sobie jest dosyć niestabilny jeżeli chodzi o prędkości więc wifi nie będzie tutaj “wąskim gardłem”.

Przekierowania portów nie wykonasz na internecie mobilnym z uwagi na to, że w prawie wszystkich ofertach (również w nju) nie uzyskujesz od operatora publicznego IP tylko współdzielone.