Router na 3 urządzenia

Witam!

Mam dość szczególne wymagania co do routera a niestety jestem kompletnie zielony w tych sprawach… Nie lubię jeździć po sklepach i rozmawiać z pracownikami ponieważ dość często trafiałem na nieuprzejmych lub niekompetentnych.

Interesuje mnie router który będzie mógł obsługiwać 4 urządzenia naraz.

  1. komputer PC, stoi w przedpokoju, z tego też miejsca chciał bym by router dawał sygnał, do PC podłączony kablowo

  2. laptop z wifi używany ok 5 - 7m. od pc (w tym ściana starego budownictwa na 2 cegły;) )

  3. obecnie mam ipod touch lecz chcę zmienić na iphona… oba urządzenia posiadają wifi;) obsługa również przez ściany, oraz czasem w ogrodzie (jakieś 20 metrów + 3 ściany)

Mam neostradę 1 mb (za pół roku koniec umowy i zwiększam do 6mb lub zmienię dostawcę)

chciał bym by router miał możliwość ustawienia które urządzenie z jaka maksymalną prędkością może pobierać dane. Np. PC 250kb, laptop 500, ipod 250.

Pc włączony 24 na dobę… po 3 letniej ciągłej pracy wymieniony tylko zasilacz oraz dokupiony 1gb ram. Chodzi jak żyleta więc chciał bym z niego sterować routerem, o ile nim się steruje za pomocą komputera…

Cenowo by nie był za drogi, lecz wart swojej cenyWesoły

proszę nie karać za głupotę… nie znam się na tym kompletnie…

Pozdrawiam, Bystryyy

Pod jakiegoś normalnego providera poleciłbym Linksys’a WRT54GL. Pod neo jakieś adsl trzeba… a to już będzie inna liga możliwości konfiguracyjnych… Co do zasięgu to 9m dalej laptop z 4965AGN ma bardzo dobry sygnał, z tym ze po drodze są dwie 8cm ścianki działowe i 30cm zbrojona betonowa :slight_smile:

Nie za bardzo rozumiem co mówisz… tyle zrozumiałem:D

router potrzebny do neo to taki z adsl. ok.

“Co do zasięgu to 9m dalej laptop z 4965AGN ma bardzo dobry sygnał, z tym ze po drodze są dwie 8cm ścianki działowe i 30cm zbrojona betonowa” wpisałem “4965AGN” allegro pokazało mi że to bezprzewodowa karta sieciowa przeznaczona do montażu w laptopach i notebookach. Zapewnia pracę komputera z najszybszym dostępnym protokołem 802.11n 300 Mbps. jak pisałem mój laptop ma wbudowane wifi… przynajmniej tak wynika z napisu na nalepce;p taki o ten: http://global.acer.com/products/notebook/as7520.htm

ja zaproponuje Linksys WAG200G-EU :slight_smile:

WRT54GL nie poradzi sobie z modemem Neo? Przecież to jest połączone sieciówką. Wgrywasz oprogramowanie Tomatoe i jest tam przecież konfiguracja różnych połączeń Static/Dynamic DHCP, PPPoE itp. Mi radził sobie z Dialogiem i Vectrą. Być może Neo jest jakaś kapryśna… nigdy nie używałem. Ale ten Router jest wart polecenia. Posiada QOS (czyli które łącze - nawet można konfigurować po IP lub MAC adresach na jakiej przepustowości działa). Jednak jest to procentowe ustawienie, ale myślę, że nie będzie problemu. Mało się grzeje, po skonfigurowaniu praktycznie przy nim nic nie trzeba robić. Zasięg WiFi spory i myślę, że z tymi 20m sobie poradzi, w razie czego można w nim wymienić anteny bo ma odłączane.

WRT54GL nie ma wbudowanego modemu ADSL, żeby współgrał z Neo trzeba mieć jeszcze dodatkowy modem

Co chyba usługodawca powinien zapewnić, ja od Dialogu i od Vectry dostawałem zawsze modem DSLowy.

od TPsy trudno coś dostać, u mnie kiedyś spalił się modem sagem to kazali mi we własnym zakresie nabyć inny

a że akurat kolegał miał i nieużywał to wziąłem od niego, nie miałem sił kłócić się z TePsiarzami

Wy tu sobie rozmawiacie między sobą pojęciami o których nie znam:)

nie mam nic do tego jeśli w końcowej fazie dostanę jakiś dobry, wart swojej ceny router z którym neostrada (albo on z nią) nie będzie miał problemów…

Pozdrawiam

@up

proszę, już zostało podane

a czy jeśli kupie to po rozpakowaniu będzie gotowy do użycia? czy trzeba będzie dokupić jakieś kable?

i właśnie… mój laptop… (chwilowo nie mam go pod ręką) Acer 7520 ma na naklejce że informacje o wifi wirgless lan czy coś takiego… gdy jestem w domu wyszukuje mi kilkanaście sieci wifi lecz do żadnej nie mogę się połączyć, jest jedna z którą się “łącze” lecz dostępny do stron www nie mam ani nie mogę pobierać żadnych danych (Outlook Express, czy gadu gadu). Niestety nie miałem jak sprawdzić czy mogę się łączyć z wifi ponieważ nie mam dostępu do hot spotów… wie ktoś czy będę musiał dokupić coś do laptopa by mógł on pobierać dane z tego routera dzieki wifi? i czy ma on wymienialną antenę gdybym w przyszłości potrzebował wifi na większe odległości:)

dużo pytam ponieważ jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o te sprawy…

a ten WAG200G-EU jaki ma zasięg?

bo ten TP-Link TD-W8901G ADSL2 modem/router/switch/AP 192 http://allegro.pl/item422418287_tp_link … p_192.html

ma dość spory zasięg Wewnątrz budynku do 200m Na zewnątrz budynku do 830m

nie ma nigdzie o tym informacji albo źle szukam… na wszystkich aukcjach allegro nie ma tego info

napisałem do kogoś z allegro z tym pytaniem…

*** 14:31:13

mam taki sam router i w lini prostej bylo lekko ponad 80m

*** 14:31:33

ale sygnal juz nie byl najlepszy

*** 14:31:51

w wiekszosci przypadkow na domek starcza taki router

czyli powinno starczyć;) nawet do ogródka chodź wtedy pewnie sygnał już nie będzie najlepszy:)

zostaje pytanie? co wybrać? tplinka czy linksysa?

Czy ten router tp-link działa z ms vista?

Podobnie myślę, lecz na pewnym sklepie komputerowym, w info o tym sprzęcie, były wymienione OS’y, które zatrzymały się na xp i paru systemach ze znaku pingwina. To mnie zdzwiło. Ale np. już adapter wi-fi, powinien być zgodny z vistą, bo później jest problem “livebox nie działa na viscie przez wi-fi”

pozdro