Router netgear awaria

Witam, od 3 dni nastapiła awaria, o to moj sprzet:

komputer stacjonarny- xp pro

laptop asus- vista ( bezprzewodowo)

router netgear wgr614v7

provider airbites

Wszystko smigało bez zastrzeżen, potem klops,dzwonie do obsługi klienta sratatata gosc twierdzi za mam zle skonfigurowany router lub uszkodzony, biore stówke do kieszeni i ide ja wydac ponownie , ale po drodze widze sasiada który ma net od tego samego dostawcy, instaluje router u niego i wszystko jest ok, po ponownej rozmowie z działem obsługi, gosc twierdzi ze router nie pobiera adresu sieciowego… ktos cos doradzi???

ps. po połaczeniu stacjonarnego lub laptopa bezposrednio przez kabel net jest

ps 2. zakładajac ze router jest sprawny ( skoro działa gdzie indziej ), czy wina może leżec po stronie dostawcy internetu???

Spróbuj zresetować router i na nowo skonfigurować - jeśli to nie pomoże to już tylko naprawa lub wymiana routera

resetowałem go z 10 razy, konfiguracja: tylko zmieniam hasło i nazwe uzytkownika- tak było podczas uruchomienia jakis rok temu, no i zagadka jest ze on działa u znajomego 3 ulice dalej, a na mnie sie obraził heh

Czy internetu nie masz też jak podłączysz przez kabel?

raczej tak, czy robie to z płytki czy bez, czy klonuje mac adres ze stacjonarnego czy nie, wciaz to samo, czyli “spadaj na drzewo”

to napisałem na poczatku: mam

Ustaw na początek na routerze otwarty system bez zabezpieczeń - i to samo na bezprzewodówce na lapku. Potem stopniowo podnoś zabezpieczenia.

ok, Panowie i to mój problem, instalka tego routera zajmuje 15 minut, a ja nie jestem down’em, u osoby drugiej lap łaczy sie przez wifi, a na podpowiedz zebym zostawił otwarty system zabezpieczen::" włącz filtrowanie adresów MAC dla sieci bezprzewodowej, ukryj rozgłaszanie nazwy sieci (SSID)" w to nawet palców nie wkładam

u mnie nic nie działa, skoro netgear " nie pobiera adresu sieciowego", mój plan jest taki- zadzwonic ponownie, wrzucic kilka kur*w uprzejmemu Panu z obsługi i zmusic kogos do odwiedzenia mnie osobiscie… Pozdrawiam

IHML , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Witam

mam gorącą prośbę jutro chce dokonać zakupu routera

dostawca internetu to również “air bites”

i problem w tym że totalnie nie mam pojęcia jak taki router skonfigurować

chce połączyć PC na kablu z routerem a laptopa na wi-fi

wiec jeśli miałbyś chwile to proszę napisać mi jakiś pilotaż jak skonfigurować taki router!

dzięki