Router Netgear WGR614 v7 - jak podłączyć?


(Dzemejka) #1

Witam. W temacie "stworzenia" sieci WIFI jestem osobą całkowicie zieloną, także jeśli znajdzie się ktoś, kto będzie umiał mi pomóc, to proszę przemawiać do mnie łopatologicznie jak do blondynki.

Dostałam od znajomego router Netgear WGR614 v7. Połączyłam go kablem z modemem, odpalam płytkę instalacyjną ale proces instalacji staje praktycznie od razu i pokazuje mi informację, że: 

"Karta sieciowa w tym komputerze nie odpowiada.   Kreatora instalacji nalezy uzywac na komputerze z dzialajaca karta sieci Ethernet  

Kliknij przycisk Zakoncz ,aby zakonczyc prace Kreatora instalacji." 

 

Nie bardzo wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Po sprawdzeniu karty sieciowej w Everest:

Pole Wartość

Karta sieciowa: Realtek PCIe GBE Family Controller

Typ interfejsu: Ethernet

Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter PCI

 

Co zrobić, żeby zainstalować router?

 


(mrFreeze) #2

Zacznę o zera

 

 

Tak podłączyłaś? Czyli powiem jak do blondynki ten kabel co wchodził teraz do komputera wpięłaś do routera (jedno osobne wejście). Następnie jedno z 4 wyjść łączysz z komputerem.


(Dzemejka) #3

 

Tak, router mam połączony z modemem i mam też wpięty kabel, który łączy router z komputerem. Tylko, że kiedy ten łączący z komputerem przepinam z modemu do routera to traci mi się całkowicie internet na komputerze.


(mrFreeze) #4

http://kb.netgear.com/app/answers/detail/a_id/12873

 

Oczywiście rejestrację możesz pominąć.


(roobal) #5

Tę płytę schowaj do szafki. Ta płyta teoretycznie jest stworzona dla blondynek, ale taki sposób instalacji tylko stwarza problemy, a warto znać takie podstawy, bo jak się coś dzieje, to nie umie się zrobić tego co wychodzi poza przygotowany schemat.