Router nie dostaje IP z dhcp

Witam,

Mam takowy problem z routerem Linksys WRT54GC, a mianowicie nie zostaje mu przydzielony adres z serwera dhcp. Internet mam dostarczany drogą radiową.

Dodam iż po ominięciu routerka karta sieciowa bez problemu dostaje adres. Na routerze wyskakuje komunikat “Failed to get ip from dhcp serwer”.

Adres MAC na routerze mam sklonowany i wszystkie ustawienia na też raczej są OK.

Pomóżcie.

Twój dostawca internetu stosuje filtracje Mac adresów i nie dopuszcza do sieci innego adresu MAC karty niż ten który posiada karta w Twoim komputerze. (Poproś o dopuszczenie nowego MAC-a czasami wiąże się to z drobną opłatą, lub jak masz możliwość to zmień adres MAC urządzenia) Druga możliwa przyczyna to błędna konfiguracja routera.

W zakładce WAN powinieneś mieć ustawione Dynamic IP Adres -jeżeli oczywiście adres IP jest przez dostawce ISP przydzielany Automatycznie Jeżeli natomiast jest to adres statyczny który przydzielił Ci dostawca wybierasz Static IP Adres, jezeli jest to np połączenie PPoE wybierasz PPoE i tworzysz takie połączenie Odrębną sprawa są adresy Bramy i DNS jeżeli w ustawieniach karty sieciowej Protokół internetowy TCP? IP wpisane masz jakieś wartości przy IP Bramie, DNS muszą one znaleźć się w ustawieniach routera.

A więc problem nie jest związany z nowym adresem MAC.

Serwer przydziela dynamicznie adresy ip, konfiguracja routera jest raczej ok.

Z dużym prawdopodobieństwem ustawiłeś jednak źle MAC na routerze (od strony WAN).

Kolego bachus, ale jesteś uparty.

Skoro mówię że adres MAC jest ustawiony dobrze to tak jest. Tak apropo to nawet jeżeli ustawił bym inny mac, który jest zablokowany przez admina to i tak powinienem dostać ip tyle że internet by nie działał (przetestowane).

To może chociaż dokładniej problem przedstawisz? Internet masz dostarczany radiowo - może więc napiszesz, w jaki sposób jesteś do niego podłączony (jakie medium)?

  • w komputerze masz zainstalowaną kartę WiFi, która jest podpięta do sieci bezprzewodowej?

  • w domu masz jakąś skrzynkę, gdzie wpinasz się ethernetem do karty sieciowej? Jeżeli tak - co to jest (jakiś bridge, czy co?).