Router nie działa poprawnie

Witam, ostatnio zauwazylem, ze router nie dziala poprawnie, coraz czesciej wolno laduje mi strony, czy tez rozlacza internet. Posiadam router tp link wr841n. mam w domu 2 komputery laptop+stacjonarny, ktore czesto dzialara razem, i czy mozna moze jakos przypisac udzial lacza na oba komputery? Czy moj router juz nie ogarnia predkosci do 60mb/s? Czy kupno takiego routera pomoze http://allegro.pl/router-netgear-wndr3400-n600-dual-band-2-4-5-ghz-i5072378121.html ? Slyszalem ze podobno ten router obsluguje siedz 5GHz ktora jest podobno lepsza. Czy do tego routera bedzie potrzebny inna karta sieciowa? mam karte tp linka kupowana razem z routerem. Z gory dziekuje za pomocx. Pozdrawiam 

Witam,

 

Spróbuj w swoim routerze jeżeli to możliwe zaktyalizować jego oprogramowanie / przywróć go do ustawień fabtycznych /koniecznie zmień standardowe hasło administratora.

Czy antena routera “widzi” anteny WI-FI komputerów (sciana ?) . Wszystkie przeszkody przesłaniające widoczność między antenami powodują zmniejszenie szybkości transmisji (osłabiają sygnał) . W routerach TP-LINK jest możliwość przypisania każdemu adresowi IP maksymalnego downloadu i uploadu , ale żeby to miało sens to adresy IP muszą być powiązane z MAC (rezerwacja adresów IP) !

Jaką siłę sygnału pokazuje WI-FI INSPECTOR (na laptopie i stacjonarnym) 1.21 ?

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/WiFiInspector-Setup-1-2-1-4.exe

 

Ps. Ja mam -40dBm (-50dBm = gorzej , -30dBm = lepiej) .

Nie, niestety nie widzi. " W routerach TP-LINK jest możliwość przypisania każdemu adresowi IP maksymalnego downloadu i uploadu , ale żeby to miało sens to adresy IP muszą być powiązane z MAC (rezerwacja adresów IP) !" sory, ale jestem zielony w tych sprawach, wchodze w ustawienia routera i co mam zrobic? Bylbym wdzieczny za opisanie. W komputerze stacjonarnym syngal -80dBm.

Wszystkie sterowniki sa najaktualniejsze.

Zmienilem kanal z dowolnego na 13, ponieważ jest na nim najmniej sieci, ale mało to pomogło

80dBm ? Tragedia , to ja lepiej odbieram WI-FI sąsiada z którym dzieli mnie jedno piętro i trzy żelbetonowe ściany (-65dBm) !

Muszę zobacz instrukcję obsługi .pdf . Poczekaj .

W laptopie w moim pokou wygląda to identycznie, jednak gdy podchodzę z lapkiem coraz bliżej routera i modemu sygnał wzrasta

Zakładki

 

Bo moc sygnału jest odwrotnie proporcjonalna do … kwadratu odległości !

A moge jakoś mu zaradzić?

Ale dobra .

 

Wzmacniacze sygnału WI-FI (repeater - tryb pracy routerów) jeżeli nie możesz przenieś głównego routera . W UE WI-FI ma moc 0,1W , w USA 1W , ale używanie takich routerów u nas skończy się bliskim spotkaniem (kara grzywny i konfiskata sprzętu) z insptektorami PIR .

A wymiana routera daje jakąś gwarancję na lepszy sygnał? 

W zasadzie tak . Ale byłbym nieuczciwy gdybym napisał , że na pewno . Pamiętaj , że kupując router z pasmem 5GHz również urządzenia odbiorcze muszą obsługiwać to pasmo , bo w przeciwnym razie to nie ma sensu ! 

No cóż, dzięki za pomoc, a tak w ogóle czemu u mnie tak słabo odbiera, gdzie znajomi mając jeszcze dalej routery i modemy od komputerów mają lepsze połączenia ;/

Sprawdź jeszcze w routerze czy ustawiona jest maksymalna moc (power) prawdopodobnie zakładka WIRELESS , jeżeli w ogóle jest .

Transmition power- max

jest jeszcze max tx-rate zmienilem ze 150 na 300, ale roznicy nie ma