Router nie łączy się z internetem

Witam! Mam problem z nowym routerem, podłączam wszystko zgodnie z instrukcją, konfiguruję, ale i tak internet z modemu jakoś nie dociera do routera. Wyskakuje mi tylko, że sieć jest dostępna, ale brak internetu. Resetowałam już setki razy, klonowałam mac, zmieniałam ip, chwytalam się wszystkiego, co udało mi się znaleźć w internecie, a nadal nic. Nie mam pojęcia, co dalej z tym zrobić, bo jestem kompletnie zielona w tych tematach. Router to tplink WR841N.
Z góry dziękuję za pomoc!!

Za mało danych.

  • dostawca internetu,
  • jak internet działał zanim kupiłeś nowy router?
  • co gdzie dokładnie podłączasz (tj. gniazdo WAN nowego routera jest podłączone do jakiego gniazda i jakiego urządzenia)?
  • bez podłączonego nowego routera - jak uzyskiwałeś internet? Jaki był adres IP np. na komputerze podłączonym bezpośrednio do ‘źródła’ internetu?

Internet mam od netii, teraz internet mam z kabla z modemu, jakiś czas wcześniej było już wi-fi, ale tamten router się zepsuł, ale nie było żadnych problemów z konfiguracją itp, w modemie mam 4 gniazdka lan i z jednego z nich przechodzi kabel ethernet do gniazdka wan routera

Jeszcze raz. Zapomnijmy na chwilę o nowym routerze:

  • masz internet z Netii. Co to jest za internet? Co przychodzi do domu, jaki kabel? Telefoniczny? Antenowy? Bezprzewodowy?
  • łączysz się do internetu za pomocą kabla wpiętego do urządzenia Netii. Co podłączasz? Komputer? Jeżeli tak, to jaki adres IP uzyskujesz (ipconfig /all) ?