Router nie pracuje z pełną prędkością


(kulka123) #1

Witam. Posiadam komputer, laptop i router Linksys. Problem jest taki: Laptop od dłuższego czasu nie działa. Mam internet 8 mb, i jest podzielony na 2 komputery. Chciałbym, żebym mógł ściągać różne rzeczy z pełną prędkością. Mój kolega na tym samym internecie (Vectra 8MB) Ściąga z Torrentów ok 1mb, a Ja mam zawsze 300-400 kb/s. Tak samo jak ściągam np. programy z dobrych programów. Jak mam zrobić, żeby pracował z pełną prędkością? Jest dobrze skonfigurowany utorrent itd.

Chciałem podłączyć modem bezpośrednio do komputera ale jak to robię to internet nie działa nie wiem czemu … Jakieś pomysły?


(Asustek4) #2

Z czego masz neta? neostrada?


(kulka123) #3

Podałem. Vectra.


(roobal) #4

Sprawdzałeś jaką masz faktycznie szybkość pobierania z internetu na dowolnym speed teście? Operator oferuje usługi do określonej szerokości pasma, na umowie nie masz 8Mb/s, lecz do 8Mb/s, więc możesz nie osiągać nawet takiej szerokości pasma i nic na to nie poradzisz.

Sprawdzałeś na innym routerze czy problem również występuje? Czy podczas pobierania z internetu korzysta tylko jedno urządzenie? System i/lub program antywirusowy nie pobiera aktualizacji w tle?

Może to być związane z filtrowaniem MAC adresów. Jeśli sterownik twojej karty sieciowej to umożliwia, możesz zmienić jej adres MAC.


(kulka123) #5

Na speedteście pokazało mi 1.8 MB. Nie mam dostępu do innego routera. System nie pobiera akutalizacji a na chwilę obecną nie mam AV.

Można troszkę jaśniej nt. tego Adres MAC, na jaki zmienić?