Router nie pracuje z pełną prędkością

Witam. Posiadam komputer, laptop i router Linksys. Problem jest taki: Laptop od dłuższego czasu nie działa. Mam internet 8 mb, i jest podzielony na 2 komputery. Chciałbym, żebym mógł ściągać różne rzeczy z pełną prędkością. Mój kolega na tym samym internecie (Vectra 8MB) Ściąga z Torrentów ok 1mb, a Ja mam zawsze 300-400 kb/s. Tak samo jak ściągam np. programy z dobrych programów. Jak mam zrobić, żeby pracował z pełną prędkością? Jest dobrze skonfigurowany utorrent itd.

Chciałem podłączyć modem bezpośrednio do komputera ale jak to robię to internet nie działa nie wiem czemu … Jakieś pomysły?

Z czego masz neta? neostrada?

Podałem. Vectra.

Sprawdzałeś jaką masz faktycznie szybkość pobierania z internetu na dowolnym speed teście? Operator oferuje usługi do określonej szerokości pasma, na umowie nie masz 8Mb/s, lecz do 8Mb/s, więc możesz nie osiągać nawet takiej szerokości pasma i nic na to nie poradzisz.

Sprawdzałeś na innym routerze czy problem również występuje? Czy podczas pobierania z internetu korzysta tylko jedno urządzenie? System i/lub program antywirusowy nie pobiera aktualizacji w tle?

Może to być związane z filtrowaniem MAC adresów. Jeśli sterownik twojej karty sieciowej to umożliwia, możesz zmienić jej adres MAC.

Na speedteście pokazało mi 1.8 MB. Nie mam dostępu do innego routera. System nie pobiera akutalizacji a na chwilę obecną nie mam AV.

Można troszkę jaśniej nt. tego Adres MAC, na jaki zmienić?