Router - niski transfer przy ściąganiu

Witam, mam problem z internetem. Mam internet 2 Mb, do sieci podłączony router który rozdziela mi neta na kilka kompów w domu. Mój problem polega na tym ze na moim stacjonarnym komputerze (połączony bezprzewodowo z routerem) transfer przy sciąganiu sięga do 50 kbps, a przy mojej prędkości netu powinno iść koło 256 kb. Nie wiem na czym polega problem, gdy łącze się z siecią przez kabel transfer jest dobry. Router: Blackbox Econo.

Jaka jest jakość połączenia bezprzewodowego? Poziom sygnału, trasnsferu? W okolicy wykrywa dużo sieci na tym samym kanale?

jakośc połączenia bardzo dobra (48 Mb/s), nie wykrywa innych sieci, tylko mój router.

Z jakiego serwera ściągasz ? Jakie masz łącze ?

Chyba napisał

:slight_smile:

A przy tym ściąganiu, chodzą jeszcze inne komputery w domu ? Bo wiesz, one też zżerają kilobity. :smiley:

jezeli nie chodza inne komputery to prędkosc jest lepsza ale nadal nie taka jak byc powinna (sciaganie do 100 kb/s).

Ściąganie za pomocą jakiego protokołu?

normalnie, przez przeglądarke (opera, firefox)

Co się dzieje, jak w tym samym czasie zaczynasz ściągać drugi plik - transfery w sumie nadal są na niskim poziomie?

Powtórzę pytanie - z jakiej strony ściągasz?

Internet 2 Mbps oferuje praktycznie każdy dostawca :slight_smile:

Proszę o podanie nazwy usługodawcy i jego oferty (np. Neostrada TP) i ewentualnie typ łącza (ADSL, sieć TV kablowej, radiówka, sieć osiedlowa…).