Router obciąża sieć

więc mam ruter D-link DI-524 wcześniej pisałem tutaj z pomocą konfiguracją i podłączenia go co z robiłem i internet działa na PC i notebook. Ale tu jest mały problem;/ bo gdy surfuje po internecie np. na kompie to później odpalony notebook ma cholernie wolny internet ;/ i działa to też w drugą stronę kiedy wpierw odpalę notebook’a a później PC to mam cholernie wolny internet na PC… może jakaś rada co do mojego problemu ?? mój notebook to Compaq Presario C700

Sprawdź w instrukcji czy nie masz możliwości dynamicznego podziału łącza (a d-link powinien mieć) jak masz to włącz i ustaw wg. instrukcji. To bedzie wtedy dzielić transfer wg. potrzeb połączonych urządzeń. Teraz pewnie masz tak ustawiony, że 90% transferu jest przyznawane na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”.

Jednak źle zdiagnozowałem problem:) mam połączenie dynamiczne i to nie jest obciążenie sieci czy coś takiego:D po prostu co jakieś 10-15 minut przerywa mi połączenie z internetem i po chwili połączenie wraca;/ więc może ktoś ma pomysł czego to może być przyczyna i jak temu zaradzić ??