Router ogranicza p2p

Witam,

Używam routera WRT54GL i on bardzo ogranicza przepustowość p2p. Pobierając plik za pomocą Opery czy Firefoxa mam

prędkość ok 120 KB czyli prawie 100% możliwości łącza, natomiast pobierając pliki przez uTorent średnia prędkość to 4 KB/s.

Co tutaj można zmienić. Testowałem na kilkunastu plikach torrent z wieloma sedami oraz gdy jest parę set sedów ale bez skutku.

Pozdrawiam.

dla korzystania z p2p potrzebujesz otwartego portu, w ustawieniach routera musisz przekierować port pod IP konkretnego komputera sieci lokalnej.

wszelkie potrzebne info jest tutaj: http://portforward.com

podpowiem że testery portów często się mylą :slight_smile:

No tak ale nawet gdy porty nie były by przekierowane to prędkość i tak była by większa. Poza tym są tu podłączone 3 kompy więc

chyba to nie zbyt dobry pomysł.

Pozdrawiam.

Niestety jak nie przekierujesz portu nie uzyskasz większej prędkości pobierania!Ruter domyślnie blokuje porty programom p2p!Dlatego np. z Dobrychprogramów sciągasz na max,a z utorrent już nie!Trzy komputery nie mają tu nic do rzeczy,bo przekierowujesz port na swoje ip!Tak więc kstarski ma rację :slight_smile:

Niestety ale prędkość nadal nie jest zadowalająca - teraz osiąga max 20 KB/s - dodam że te same pliki w tej chwili kumpel ściąga i u niego

jest ponad 60 KB/s - a ma neo 512. To od czego to może zależeć - po wypięciu routera i podłączeniu na stałe przewodem jest ponad 100 - więc ok ale przez router to lipa.

W polączeniach sieciowych ustaw sobie stałe ip i na to ip przekieruj port!

Niestety - bez zmian.

Coś musisz zle robić :slight_smile: Odchacz w utorrent- ustawienia-polączenia losuj port przy starcie programu odchacz!I mna ten port co tam bedzie przekieruj w ruterze! http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=42566

Może jakas zapora blokuje ci torrenta!

Przekierowanie portów mam i prędkość tylko 20 KB/s.

czytałem tu http://forum.purepc.pl/Sprzet-Sieciowy- … 77143.html że podobno długo połączenia są otwarte i router nie wyrabia za bardzo - ile w tym prawdy to nie wiem. To może jednak upgrade firmvare - tylko co tu najlepiej wgrać - i co zrobić jeśli się popsuje.