Router oraz modem na jednej lini neostrady

Witam zamierzam kupić TP-Link router ADSL 1-port TD-8816 ,a mam stary modem od TP.I tu moje pytanie mam dwa komputery w innych pokojach ,i dwa gniazdka .Wiem ze razem nie mogą być uruchomione .Ale czy nie ma problemu w tym wypadku gaszę modem i włączam router i na odwrót (czy to zgodne z regulaminem tp ).Bo gonienie z modemem od komputera do komputera jest nie wygodne ,a po co wydawać na urządzenia WiFi jak mam zbędny modem.

Jeśli nie będą uruchomione naraz to powinno działać, ale chyba rozsyłanie sygnału z routera jest lepszym wyjściem (w końcu takie jest główne zadanie routera).

Można latać z routerem ale po co ?

Kup sobie router wifi za 90zł http://allegro.pl/tp-link-td-w8901g-rou … 67446.html

Chyba, że mówisz o oszczędności 35zł bo taka jest różnica w cenie routera zamieniając to na latanie pomiędzy pokojami z routerem przewodowym.

Nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z modemu i routera naprzemiennie - bo tylko jedno w danej chwili może uzyskać połączenie.

Ale pytanie, skoro masz router to po co bawić się modemem? -ten można gdzieś do szuflady schować na czarną godzinę a jechać na routerze.

najlepiej żeby to był router bezprzewodowy, wtedy nie potrzeba kabli.

Jeżeli to router ethernetowy, to możesz wymienić go na bezprzewodowy, albo dokupić do niego AP.

Jak Ci szkoda grosza, to możesz sobie zwyczajnie pociągnąć skrętkę od routera do tego drugiego kompa.