Router OS dla i386 / Sempron 2100+ RAM 1GB

Witam poszukuję oprogramowania typu monowall lub pfsense które będzie w miarę proste w konfiguracji z następującymi opcjami

 

Bandtwitdh control w tym QoS

port mapping

WoL

 

 

reszta to już standard jak w zwykłych laptopach chciałem tu poinformować że w monowall i pfsense nie ogarnąłem ustawienia reguł band… gdyż jest to okropnie skonfigurowane mianowicie prostotę w qos rozumiem przez ustawienie kilku reguł typu łącze 1,2,3,4,5 i poprzez przypisanie do każdego komputera (IP) daną regułę.

 

za pomoc bardzo dziękuję.

 

SPRZĘT FUTRO S500

Chesz korzystać z RouterOS czy szukasz jakichś alternatyw dla wymienionych systemów? RouterOS jest płatny. Z darmowych możesz wziąć na pokład Vyatta. monowall i pfSense to systemy bardziej na firewall, niż router, choć mogą mieć zastosowanie jako router/NAT, więc mogą nie odpowiadać twoim oczekiwaniom.

Bandwith control może być składnikiem QoS.

Szukam raczej alternatywy dla mojego bandtwitdh’a airlive rs2000 gdyż nie wyrabia więc wymyśliłem sobie że skoro mam wydajne małe futro wystarczy mi jakiś w miarę łatwy soft który będzie miał funkcję z których korzystałem w rs2000 akurat pfsense jest okropnie skomplikowany a monowall wydaje się nie działać jak bym chciał

Nie znam Zentyal, więc na drugie pytanie Ci nie odpowiem. Co do pierwszego problemu. Router ma trasy do wszystkich sieci?

Przez ostatnie dni skonfigurowałem wręcz wszystko udało mi się ogarnąć przydzielania statycznego IP mam dostęp do internetu ale zostało już tylko QoS który nie chce działać gdyby ktoś mógł się tym ostatnim zagadnieniem w Zentyal zająć i pomóc mi ustawić tą funkcję.