Router -> PC __> Laptop - problem ze stworzeniem sieci

Witam!!

Mam pytanie! - Jak stworzyć sieć domową pomiędzy Pc a laptopem? Wiem , że pewnie nie raz ten temat był wałkowany, ale dla mojego przypadku niczego nie mogłem w necie & googlach poszukać :frowning:

Mam połączenie z siecią radiową / wifi /, sygnał z anteny dochodzi do routera http://www.allegro.pl/item246212766_black_ap_router_apc_4_portowy_switch_box.html , następnie od routera do Pc /Win HE/ i laptopa / Vista home premium / lecą skrętki. I tym samym karty sieciowe lan są zajęte.

Od dostawcy mam przypisany Ip do mac adresu routera, a z kolei pc i laptop od routera mają Ip przydzielony z dhcp z zakresu 192.168.1.100 - 192.168.1.200 / ale adresy są takie same - czyli pc .100 a lap. .101

Jeden jak i drugi komp mają dostęp do internetu, ale nie mają dostępu do siebie.

Nie mogę “zapingować” ani z .100 do .101 i na odwrót.

Próbowałem na pc z win he zrobić sieć poprzez kreatora - ale pod koniec jest komunikat - w stylu "zapisz ustawienia na dyskietkę ’ - w laptopie nie mam stacji fdd - więc raczej tu nic nie zrobię, a z kolei w laptopie próbowałem stworzyć sieć także przez kreatora, ale tu jest “tylko” konfiguruj router, połącz z netem i kreator sieci vpn.

Jeśli byłoby to tylko połączenie kablem crossowym - bym sobie poradził, ale tego przypadku nie mogę rozgryść .

Myślałem jeszcze nad wpisaniem w “mój komp” ppm właściwości zakładka “nazwa komputera” np na pc komp 1 grupa robocza dom , a na laptopie komp 2 grupa dom i na jednym i drugim kompie udostępnić foldery i drukarki – ale czy to zadziała? I czy “ktoś niepowołąny” sprzed routera z sieci wifi będzie miał dostęp do moich zasobów w kompach?

Z góry dziękuję za pomoc !!

Pozdrawiam

Marcin

na obu kompach puszczony jest protokół ICMP? - zmiana gdzieś w konfiguracji zapory systemu windows lub w konfiguracji firewalli jeśli takowe posiadasz

albo prościej: wyłącz firewalle na obu kompach (windowsowe i inne) i sprawdź…

PZDR

Jest! I dalej nic! Nie mam zielonego pojęcia co dalej zrobić :frowning:

a firewalle? wyłączone?