Router Pentagram Cerberus ADSL LITE pod dialog dialnet help

Witam mam juz od pol roku routera i niemoge go skonfigurowac siedze na rozne sposoby z forum i nic jesli moze mi kots pomoc to thx prosze.Mam 1MB neta Dialnet plix o pomoc jak skonfigurowac z gpry thx :frowning:

Ciężko tak zacząć tłumaczyć od zera. Może napiszesz jak Twój router jest skonfigurowany teraz i jak chciałbyś go skonfigurować.

Konfigurowałeś go kiedyś? Wiesz jak to się robi?

O ile pamiętam ten cerbeus ma anex A, dialnet wymaga anex B

Witam,

Akurat napatoczył mi się ten sam problem.

Od ok. miecha mam dialnet 1mb/s. Dostalem ten modemik Siemensa i powiedzieli mi, że moge sobie spokojnie w domu dzielić. Wiec zakupiłem router, Pentagram Cerebrus Wi-Fi. Taka mała czarna metalowa skrzynka. No i tutaj zaczeły się schody :S Kiedy modem jest bezpośrednio połączony do kompa, z Vista czy Xp działa elegancko. Jednak jak jest komp–>router–>modem dialnetu–>dialnet to w nieregularnych odstępach czasowych, nieregularnie przerywa połączenie z netem. Tzn działa ok 1h. Nagle boom niedziała 30-40 s, a następnie działa kolejna godzinke i pada. Nie wstaje przez 1 h, albo wstaje częściowo na jakies 10s po czym znowu pada. A w tym samym czasie jak się modem podłączy do kompa to śmiga elegancko bez zadnych lagów. Czego to może być wina? Jakas zla konfiguracja routera? Wogole zly router? Czy moze w dialogu mnie oszukali, ze od tak można dzielic?? Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc

Routery mogą się zacinać. Może trafiłeś na zły egzemplarz. Jeśli masz możliwość wymienienia lub przetestowania tego samego modelu innego egzemplarza przy tych samych konfiguracjach zobaczyłbyś co zawodzi.

A po co Co Ci modem za routerem ?

Zobacz czy Annexy się zgadzają w routerze i w Dialogu.

Dialog>router z ADSL>kabel lub Wi-FI do PC.

no niestety teraz chyba bede musial tak zrobic, ale routery z annexem B troche kosztuje jakbyscie niewiedzieli…

sorki dopiero zajrzalem na forum bo mnie nie bylo przez tydzien konfiguruje go na rozne sposoby kolega mi pomaga bo ma ten sam i nic ustawilem w wan,lan i nat pomocy z gory thx

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 17:48

chcialbym go skonfigurowac pod 3 kompy siecia nie usb

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 18:17

sormi coja mowie 2kompy

skonfigurował ktos router pentagram cerberus ADSL pod dialnet? oczywisce tak by smigał Wczesniej kozystałem z neostrady i nie mialem z tym wiekszego problemu wszystko smigało Teraz gdy przezuciłem sie na dialnet pomimo w pisaniu loginiu hasła dostepowego, VPI na 1 i VCI 32 oraz ustawieniu routeru do pracy w ANEKSE B nie uzyskuje synchronizacji, chodziasz sprawdziałem już linie na dostarczonym modemie przez dialog i wszystko chodzi Dodam ze kozystam z dynamicznego przydzielanego adresu IP

Prosze o pomoc