Router PENTAGRAM Cerberus ADSL pomoc

Witam dzisiaj zakupiłem PENTAGRAM Cerberus ADSL z tej aukcji podłączyłem go jak zwykły modem od Neostrady, ale nie mogę się i pisze, że siec lokalna jest połączona, ale jak wchodzę w przeglądarkę w celu dalszej konfiguracji nie mogę na nic wejść tak jak bym Internetu nie miał bardzo proszę o pomoc w tej sprawie

bo nie będziesz mieć internetu bo nie masz jeszcze skonfirurowanego routera wchodzisz w adres który masz podany na routerze masz tam napisane standardowe hasło i login logujesz się i konfirurujesz odnośnie neostrady czyli ustawiasz zmienny dares IP login do nea i hasło

Nie jestem pewien ale do tego routera powinna być płytka w której jest instalacja tego routera czyli masz kreator w którym wszystko konfigurujesz i jak dobrze to zrobisz powinno być wszystko ok

Tylko że w ogóle nie mogę się połączyć z internetem przez ten router

Na płycie są tylko instrukcje w PDF niema żadnego kreatora instalacji trzeba na mieć internet żeby dało się go konfigurować.

Dodaje ze na komputerze mam jeszcze jedną kartę sieciową od internetu innego operatora i nie mam zainstalowanego oprogramowania od neostrady wszystko podłączam z microfiltrami

Miałem tak samo z tele2, podłącz modem do routera. powinno zadziałać.

Ale on ma już wbudowany modem ADSL mimo wszystko podłączyłeś i działa??

Mam rozumieć ze z mikrofiltem tak jak normalnie z modemem??

Jak podłączyłeś kable możesz mi napisać może ja coś źle zrobiłem

Kabel z telefonu-> Modem-> Kabel internetowy-> Router-> Kabel internetowy-> Komputer

( obojętnie gdzie podłączysz kabel internetowy w modemie masz 4 wyjścia.)

A w routerze tez mi nie działał modem (niewiem co jest powodem) odpisz czy pomogło.

Mój Router nie ma wejścia USB do podłączenie modemu

I masz zainstalowaną aplikacje do neostrady na 2 kompach??

mój też nie ma USB przeczytaj dokładnie jak ja to opisałem.

http://wstaw.org/images/free/2009/01/01 … 09b270.bmp

Zobacz to jak ja mam podłączone ( acha zapomniałem narysować że modem router i komputer mam podłączone do prądu :slight_smile: i że do modemu idzie kabel telefoniczny. )

mój modem od neostrady nie ma wejścia na kabel sieciowy

stary modem od neo odłączasz

Router podłączasz do zasilania, z tyłu tam gdzie masz wejścia, szukasz takiego z napisem “line” i podłączasz kabel od gniazdka telefonicznego (ten który był wcześniej w starym modemie)

do komputera podłączasz, za pomocą kabla sieciowego do karty sieciowej

teraz otwierasz przeglądarkę, w pasku adresu wpisujesz http://192.168.1.100/

wpisujesz login i hasło (domyślnie login : admin hasło : trendchip )

otwiera ci się panel administracyjny

klikasz zakładkę quick start, i za pomocą kreatora ustawiasz dostęp do neta

założę się że tak robił i nie pomogło . a z tym modemem to już nie wiem.

Witam teraz mi już działa na dwa kompy tylko ze na jednym połączeniu dlatego muszę wyłączać ten drugi internet żeby od Routera włączyć a ma ktoś pojęcia jak zabezpieczyć siec hasłem i jak ustawić Firewalla i jak rozdzielić na dwa połączenie żeby korzystać z dwóch połączeń ???