Router Pentagram Cerberus - czy potrzebny firewall?

Witam! Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale, bo nie wiedziałem pod jaki podciągnąć moje pytanie.

Otóż: dokonałem zakupu routera z WiFi (dokładniej Pentagram Cerberus P6341). Nigdy przedtem nie miałem podzielonego internetu, a w ramach zabezpieczenia miałem Firewall i Antyvirus (Comodo FW i Avira gwoli ścisłości). Komputer mam do typowych zastosowań domowych (gry, filmy, muzyka, maile, gg, skype, dostęp do banku internetowego). Wiem że każdy router jest swojego rodzaju firewallem - czy w takim wypadku opłaca mi się instalować jakiś sprzętowy firewall w ogóle? Czy darować to sobie i zyskać te kilka MB na RAMie? Nigdy nie miałem do czynienia z routerami i zabezpieczaniem komputera w takiej sytuacji dlatego wolę zapytać.

Pharun ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

siec wifi na routerze zabezpiecz sobie na wpa lub wpa2, dodatkowo filtracja po MAC, firewall na routerze lepiej miec wlaczony a dodatkowy na kompie nie zaszkodzi, antywirus to podstawa

Antyvira mam - to podstawia - wiadomo. Mam WPA2, hasełko jest, filtracja też i hardwareowy firewall z routera aktywny. W takim wypadku Comodo zostaje ze mną dalej :slight_smile: temat poprawiłem. Dziękuję za odpowiedź i Wesołych Świąt!

Miałeś chyba na myśli softowy :wink: Firewall jako program spełnia też inne funkcje niż firewall sprzętowy (m.in. monitoruje aplikacje chcące uzyskać dostęp do Internetu, co ułatwia zidentyfikowanie np szkodnika). Więc tak jak sam napisałeś - zostaw sobie firewalla na kompie.

Wesołych Świąt! :slight_smile:

Tak, chodziło mi o softowy :slight_smile: dziękuję za rozwianie wszystkich wątpliwości :slight_smile: