Router pirelli drg a125g - jak skonfigurować?

Witam, orientuje się ktoś jak skonfigurować router pirelli drg a125g pod usługę neostrady? Nie potrafię dojść nawet jaki adres ma strona logowania, nie mam pojęcia co z nim zrobić…

Witaj,

w skrócie ustawia się tak, jak każdy inny. Przybliżona procedura jest tu:

ustawienie-rutera-linksys-wrtu54g-t452528.html

Więcej danych o urządzeniu w instrukcji, nieco dokumentów tu:

http://www.pomagam.net/art.php?12,stero … .DRG.A125G

No ok ale nie mogę trafić żadnego IP do strony konfiguracyjnej…

Wypróbuj ten podany w instrukcji (najpewniej dostałeś na płytce). Jak nie, to reset do ustawień domyślnych i wtedy już musi pójść (sposób też podany w instrukcji).

PS W podanym linku masz instrukcję, a tam adres 192.168.1.254. Pamiętaj, że musisz być w tej samej puli adresowej.

Tzn? Jak to zrobić/sprawdzić?

Niestety nie dostałem płytki wraz z routerem.

  1. Reset do ustawień fabrycznych

  2. Zwykle routery mają domyślne włączony serwer DHCP. Podłaczasz więc PC po kablu do portu LAN routera i ustawiasz “pełną automatykę” we właściwościach TCP/IP danej karty sieciowej (pobieranie IP i DNS’ów). Jak karta uzyska połączenie w windowsowym wierszu poleceń wpisujesz na ogół “ipconfig /all”. Domyśna brama i serwer DHCP (powinien być ten sam adres) to interesująca Cię pozycja.

  3. Logujesz się do routera na uzyskany w 2. punkcie adres IP. Fabryczne hasło dla modelu będzie pewnie na obudowie lub w instrukcji.

Nadal nic nie potrafię z tym zdziałać robiąc wszystko, to co mówicie…

Jeśli porada mescalero nie okazała się pomocna, to będzie raczej ciężko… Zaproś kumpla, który ma o tym jakieś pojęcie, zajmie mu to dwa piwa i tyle. Który krok jest nie do przejścia, gdzie się blokujesz?

Chyba ogólnie tego nie ogarniam na Win7…