Router Pirelli (netia) za malo wyjśc lan

Witam

Dostałem nowy router Pirelli DRG SA223G od Neti. Przedtem używałem Siemensa(też z neti). Ze względu na nową ofertę i większe prędkości neta zaproponowano mi właśnie ten router. Niestety Pani z informacji niestety nie poinformowała mnie iż ten model posiada tylko dwa wejścia internetowe (LAN). Teraz mam problem. Problem polega ze potrzebuje co najmniej 3 wejść kablowych. Jeden kabel jest podpięty do tv, drugi do komputera obok routera a trzeci do komputera stacjonarnego oddalonego od routera jakieś 8m. Problem w tym że żaden z komputerów nie ma wifi. A sygnał przy jednym komputerze jest praktycznie znikomy (nie wiem czemu). I tu moje pytanie bo nie za bardzo wiem czy to jest możliwe.

Czy mogę do jednego wejścia LAN wpiąć jakiegoś switch’a albo jakiś najtańszy router np http://allegro.onet.pl/tenda-r502-najta … 40760.html który już posiada te wejścia LAN? I czy to zadziała? nie będzie jakiś konfliktów sieciowych z ip albo problemem z konfiguracja?..

Wiem, że moznaby pójść w stronę bezprzewodowego internetu ale wszystkie kable już są pociągnięte i szkoda kupować dodatkowy sprzęt dla dwóch komputerów.

Interesuje mnie tylko to czy moj pomysł zadziała w praktyce.

pozdrawiam

Wepnij switcha i już.

Zadziałać zadziała, tylko jaki jest sens kupowanie routera, który ma pełnić rolę przełącznika? Switch akurat tej firmy jest i tak tańszy, niż ten router, no ale to raczej logiczne :slight_smile: Chociażby przełącznik TP-Linka spokojnie znajdziesz za jakieś 30zł. Lepiej kupić jednak switch, który prawdopodobnie sprawdzi się lepiej i będzie zapewne bardziej wydajny, niż jakiś najtańszy router nieznanego producenta.

Pozdrawiam!

Dzięki wielkie za pomoc bo nie byłem pewien czy zadziała bez problemu.

pozdrawiam

Neurox