Router. Pobór prądu. Prosze o pomoc


(Patik27) #1

Siema. Więc tak mieszkam na wsi, mam do wyboru tylko jednego dostawce internetu (prywaciarz). Jest to internet radiowy, mieszkam na najwyższym punkcie na wsi i jest u mnie jakaś antena (chyba przekaźnikowa), do tego antena wi-fi, i jeszcze jedna jakaś. Mam do tego jakąś skrzynkę w której są: 3 routery, i kilka zasilaczy. Tera mam takie pytanie ile to może prądu pobierać tak na oko, chciałbym wiedzieć tak mniej więcej zanim zadzwonię do dostawcy. Prosił bym o szybką odpowiedź bo trochę dużo płace za prąd 190 zł i zastanawiałem się dlaczego. Mam wszędzie żarówki LED, energo oszczędną lodówkę, pralkę, kuchenkę i ogólnie wszystko prócz komputera i pompki do centralnego. Pozdrawiam wszystkich urzytkowników. Nie wiedziałem w jakim dziale mam to napisać ten wydał mi się najodpowiedniejszy. I przepraszam za błędy ortograficzne i z góry dziękuje za odpowiedzi.


(Neon1992) #2

Nie wiem co to za routery, ale takie przeciętniaki pobierają ok. 10-15W/h.

15Wx24h=360W /dobę

360Wx31dni=11160W ~11,2kW /msm

11,2kWx0,50zł (nie wiem dokładnie ile teraz kosztuje kWh) =5,60zł /msc 1router.

5,60złx3=16,8zł /msc za 3 routery

PS. U mnie ok. 350zł/msc.


(Marcin1025) #3

190 to dużo to u mnie się płaci ponad 400


(Patik27) #4

Mieszkam w domu wielorodzinnym i sąsiedzi co mają większe mieszkania, nie mają nic energooszczędnego płacą po 100-130zł/mc. Dlatego pytam, Neon1992 dzięki za odpowiedź ale tera tak myślę te anteny i routery mogą mi tak pobierać prąd. Chyba kupię woltomierz i pomierzę to bo możliwe że sąsiad mógł się podpiąć.


(Neon1992) #5

Woltomierz nic nie da, jak już to watomierz.

Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany takim urządzeniem to polecam ten, sam taki jakiś czas temu kupiłem i się sprawdza.


(dodor) #6

możesz kupić watomierz ale zwykły licznik energii i skoro zasilasz gościowi routery to rozliczaj się z nim na podstawie rzeczywistego zużycia energii, bo z tego co rozumiem to sponsorujesz gościa, a on ciągnie z tego kasę


(roobal) #7

Dokładnie, gość powinien mieć na piśmie twoją zgodę lub powinniście podpisać umowę. Mój znajomy jest w takiej samej sytuacji, ISP podłączył się do jego zasilania, ponieważ nie miał innej możliwości, ISP podpisał z nim umowę, w zamian za możliwość podpięcia się do zasilania, płaci niecałe 20zł abonamentu za 4Mb/s, oprócz tego ma dodatkową korzyść - ostatnio pojawiły się u znajomego problemy z internetem, nie było dostępu do sieci przez kilka dni, telefony do BOKu nie dawały żadnego skutku, totalna olewka, znajomy zadzwonił po raz kolejny do BOKu, kazał konsultantce zanotować, że jeśli w ciągu doby nie będzie dostępu do neta, ten rozwiąże umowę na dostarczanie energii i odłączy cały sprzęt ISP, gdyby tak się stało, jedno z osiedli zostałoby bez dostępu do internetu na stałe, a ISP musiałby rozwiązać z klientami umowy, ponieważ nie miałby innej możliwości podłączenia się do zasilania, internet u znajomego pojawił się w ciągu godziny - taki bat na dostawcę :wink:

Pozdrawiam!


(Frog) #8

patik27 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038