Router pod inernet z Vectry 100Mb/s


(Vanshei) #1

Poszukiwany taki z mocnym wi-fi który wyciągnie jak najwięcej (ciężko u mnie z ciągnięciem kabla po pokojach;)

Najlepiej żeby był już bardziej przyszłościowy czyli b/g/n/ac czy jakie to tam teraz ma oznaczenia ;p

Obecna puszka od Vectry będzie robiła za AP bo chyba inaczej u tego usługodawcy nie da się tego rozwiązać tak mi się wydaje.

 

Cena? Nie mam bladego pojęcia ile warto wydać więc rzucajcie propozycje, a zdecyduje sam portfel :wink:


(askow) #2

http://www.ceneo.pl/25183043http://www.ceneo.pl/20352452

edit: http://www.ceneo.pl/31862549


(Drobok) #3

Zacznij od tego, czy router vectry wyciągnie ci po wlan te 100Mbps, jeśli twoje domostwo nie jest duże warto pomyśleć o wykorzystaniu urządzenia vectry tylko w roli modemu - by nie śmiecić sobie w eterze. Co do wypromieniowanej mocy - dokup sobie anteny o większym zysku, będziesz miał większą moc dostarczaną do odbiornika - lecz kosztem kąta propagacji, to musiałbyś sobie wziąć i przemyśleć, bo nie wiemy jak wygląda twój budynek.

 

Ponad to nie warto brać nic na zapas, by nie kusić sąsiada / nie zmuszać ap do komunikacji z zbyt dużą ilością sąsiadujących ap. Trzeba znać umiar. 

 

Podaj jakie urządzenia masz obecnie a coś się wymyśli. Ważne byś wziął coś z wymiennymi antenami, w większości sprzętu zmiana lokalizacji / oprogramowania, spowoduje większą moc nadajnika (regulacje prawne). Jednak jeśli ci to nie wystarczy to musisz mieć możliwość zwiększenia zysku anten (te wbudowane są dość mizerne).

Np ja posiadam TL-WDR3600 (2,4 / 5ghz / 300Mbps dla 2,4Ghz / 2x usb2.0, print server / ftp), stary dobry sprzęt, dobry do instalacji dd-wrt, oraz

AC2600 (j/w, z tym że usb3.0 / 800Mbps  dla 2.4Ghz), mocny i dobry sprzęt, tyle że cena odstrasza. 

 

Poza usb na obu routerach zrobisz to samo (poza przepustowością usb, ewentualnym uruchamianiu programów) ale nawet jeśli im nie zmienisz softu jeśli urządzeń będzie dużo to jeden się zadławi, a drugi nie - kwestia specyfikacji. Można ci podać sprzęty tanie, z średniej półki jak i kosmicznie drogie, więc lepiej byś ty napisał czego oczekujesz po swoim urządzeniu ;) 


(Vanshei) #4

po kabelku leci max łączem, urządzenie od Vectry to Cisco epc3928.

zmiana lokalizacji routera nie wchodzi w gre za dużo zabawy z kablami (tv, telefon)