Router pod modem LTE Huawei E3372 do 350PLN

Czy w cenie ~350PLN można kupić jakiś sensowny router pod modem LTE Huawei E3372? Jest sens do tego modemu dokupować antenę ze wzmocnieniem 11dB?

Router udostępniałby sygnał dla kilku urządzeń - ps3, laptop, telefon tablet oraz po kablu dla komputera stacjonarnego.

Fajnie jakby router miał więcej jak jeden port USB.

Tp link 3600/4300 powinien się spisywać, ewentualnie będzie potrzeba zastosować hub usb aktywny gdyby tracił stabilność (czasem modem przekracza pobór prądu przewidziany dla typowego usb 2.0 - głównie przy dużej aktywności lub na granicy zasięgu).

Antenę można stosować, na pewno poprawi parametry ale tylko zewnętrzna ma sens, w stylu cybertech 15 dbi panelowa lub logarytmiczna, najlepiej dedykowana pod 1800MHz.

 

a nie trzeba w nim aktualizować oprogramowania czy coś w tym stylu?

Jeśli masz modem hilink to tp link z najnowszym softem powinien sobie z nim poradzić.

modem mam taki jak napisałem w temacie Huawei E3372

Zależy czy masz interfejs do konfiguracji przez adres w przeglądarce czy musisz instalować oprogramowanie.

  łączę się przez przeglądarkę pod adresem http://192.168.8.1/html/home.html

Czyli masz hilink, pod 3600/4300 powinien działać. Na sofcie alternatywnym gargoyle na pewno działa, czy na oryginalnym też już musisz doczytać.

Dzięki za poświęcony czas, ten 4300 mi się podoba bo ma akurat dwa porty USB i mógłbym sobie z niego zrobić serwer na pliki w sieci lokalnej

Ja mam 3600 mogę śmiało polecić, a co do 4300 to z tego co pamiętam to 3600 z dodatkową antenką / większą prędkością transmisji po 5Ghz

4300 może działać na 5 i 2.4 GHz jednocześnie.

Nie mam nic na 5Ghz, ale 3600 (wg panelu konfiguracji) ma możliwość odpalenia obu zakresów na raz (nawet jest to domyślne ustawienie)

tp-link.com