Router pod neostrade

https://www.komputronik.pl/product/293969/linksys-x6200-eu.html
Czy ten sprzęt będzie działał pod neostradą.
Jaki ten sprzęt ma zasięg wifi?

Ten będzie lepszy duzo zarówno modem ADSL wbudowany jak i zasieg WiFi:

  1. DSL, czy VDSL?
  2. Zwykle prościej i taniej jest zostawić modem (w trybie tylko modemu) od dostawcy i postawić za nim lepszy router własnego wyboru. Bez ograniczania się do tych, które mają wbudowany modem DSL lub VDSL (duuużo droższe).

ADSL lub VDSL. DSL to sieci kablowe i lokalni dostawcy. Czemu Asus routery z modemem ADSL/VDSL oznacza w nazwie DSL bo taki maja kaprys marketingowy. DSL-owe oznaczaja RT :slight_smile:

Żaden modem/router Orange lubn Neti trybu mostu nie obsługuje, a przynajmiej 5 lat temu tak było i z tego co można znaleźć w internecie w tej kwesti nic sie nie zmieniło.

Słusznie z brakiem ‘A’.
Te z oferty biznesowej (“DSL”) obsługują tryb mosty, ale jest to niepotrzebne. Wystarczy na takim routerze od dostawcy wyłączyć DHCP i WiFI oraz ustawić inną podsieć. Na swoim routerze wszystko włączamy i wpinamy router od dostawcy w port “internet”.

Port LAN w modemie od dostawcy do portu WAN w innym routerze?? :slight_smile: Czyli ty mowisz o zrobieniu z routera typu LiveBOx AP ?? :slight_smile: Testowałes to?? :slight_smile:

Testowałem. W tej chwili tak mam. Z Liveboxa zostawisz funkcję modemu. Resztę funkcji “routerowych” robi twój własny.
Istota jest, że nie musisz się w zakupie ograniczać do routerów z wbudowanym modemem.

Jaki router swój masz w taki sposób? :slight_smile:

Asus RT-N16

Jak komus dwa porty LAN wystarcza to polecam ten router :slight_smile:

Niestety musze mięć 3 lany i 1 w zapasie jakby co

To bierz tego co kolega wyżej podał:

Tak sobie myśle jednak nad 2w1 żeby sie nie bawić wiem będzie drożej ale dla mnie lepiej myśle że te 400 stówy pojdą.
Ja mam póki co router od dostawcu tp-li w8950n ver1 ja nie wiem czy natym czymś bawienie sie w mosty masens

To bierz ten co ci juz polecałem, czyli (najlepszy w tej cenie)