Router - proszę o porade

witam

chce zakupić ruter do domowego używania chce rozdzielić na 3 komputery:

1 - Stacjonarny

2 -laptopy

czy ten mi wystarczy:

http://www.allegro.pl/item698870290_bar … i_wds.html

czy to różnica tylko ceny ??

http://www.allegro.pl/item707298604_rou … _door.html

myślałem nad kupnem D-Link DIR-615 , w sklepie sprzedawca zapewnił mnie ze tu za firmę place , i ze nie różni sie niczym od tego TP linka

mój internet to stałe łącze

Obydwa linki do aukcji odnoszą się do routera TP-Link TL-WR340G tak więc nie widzę tutaj żadnego haczyka. Chyba, że niska cena wiąże się z cwaniactwem sprzedającego - tego nie wiem. Jednak sprzedawane urządzenia są identyczne.

a coś innego czy to mi wystarczy ?

Nie znam tego routera dokładnie szczerze mówiąc. Do “DSL” od zawsze polecam TP-Link TL-WR543G. Jest to sprawdzony i niezawodny model.

a różnice miedzy ty ma tym to jakie są?

Pozdrawiam ;-))

TP-Link TL-WR543G jest nowszy, a więc i bardziej dopracowany. Nie wiem jakie ma opinie router wybrany przez Ciebie, a wiem, że polecany przeze mnie ma wyłącznie dobre.

Całe forum http://www.trzepak.pl/ zajmujące się dość poważnie tematem sieci poleca ten router, mój znajomy instaluje ludziom po domach ten sprzęt, a poza tym sam go mam i nigdy nie słyszałem złego słowa na jego temat.

zamówiłem ten który podałeś jutro ma być, myślę ze poradzę sobie z ustawieniami

Specjalnie dla Ciebie kilka wskazówek:

  • Operation Mode : AP Router

  • Network > WAN - zapewne Dynamic IP (pierwsza opcja), reszta bez zmian.

  • Wireless > Wireless Settings : SSID (nazwa Twojej sieci), Region : Poland, Channel np. 1 (rzadko używany i najczęściej niezakłócany), Mode : 54 Mbps, zaptaszkowane Enable Wireless Router Radio oraz Enable SSID Broadcast, jeśli chcesz zabezpieczyć sieć : zaptaszkowane Enable Wireless Security, Security Type : WPA-PSK/WPA2-PSK, Security Option : WPA2-PSK, Encryption : AES, PSK Passphrase (hasło do Twojej sieci), reszta bez zmian i jak zwykle Save.

To powinno wystarczyć do poprawnego działania netu. Reszta to już ewentualnie dopieszczanie gdyby np. nie działała jakaś sieciowa gra lub p2p.

Mam nadzieję, że poradzisz sobie i wszystko będzie dobrze działać :slight_smile: Router jest świetny więc nie powinno być problemów.

hmm no pobawiłem się sam , nie wiedziałem jak ustawić hasło dostępu , dzięki za pomoc, myślę że moja domowa sieć się nie rozwali , Przydzieliłem IP i Security (dalej) MAC Address Filtering (dalej) po wpisywałem Mac z komputerów które podłączyłem , czyli zabezpieczona sieć ?

net działa , ciekawe czy wszystko zrobiłem ok

:))

hmm zapytam dużo to prądu pożera ?

Jeśli włączyłeś filtrowanie urządzeń po adresach MAC, wpisałeś adresy urządzeń, które mają mieć dostęp do netu (allow) to zrobiłeś bardzo dobrze.

Co do apetytu na prąd - myślę, że nie odczujesz tego w rachunkach za prąd :slight_smile:

Hmm nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem , niby na laptopach pokazuje się przydzielone ip, podczas logowania do sieci to ustawiłem hasło , to chyba zabezpieczyłem, dobrze nie mam zamiaru się dzielić z nikim poza otoczeniem swoim internetem ,a da się zrobić jakieś przydziały internetu na poszczególne komputery

Skoro działa net na wszystkich kompach jednocześnie tzn. że wszystko jest ok :slight_smile:

Chodzi Ci o limit transferu na każdym kompie? Na samym routerze tego nie ustawisz jednak są do tego stworzone dodatkowe programy jak np. NetLimiter. Szczegółów nie znam - osobiście nigdy nie bawiłem się tym narzędziem.

dzięki za pomoc ;)) hehe dziwi mnie fakt ze strasznie szybko mrugają mi dwie diody

Oddaj na gwarancję :stuck_out_tongue: A tak na poważnie to ma tak być. Zamiast lukać na lampki korzystaj z neta :wink:

ha ha ha czy ja wiem ? kiedy miałem switch to nie mrugały tak , korzystam korzystam i za oknem też mam neta , mieszkam w centrum miasta i tam jest net za freee , korzystam z niego , jak i korzystam ze swojego domowego internetu

PZDR ;-)) dzięki śliczne

U mnie też mrugają jak dzikie, ale nie zwracam na to uwagi. Ważne, że router działa niezawodnie jak rzadko który :wink:

Również pozdrawiam i życzę maksymalnych transferów :wink: