Router Repotec RP-IP509 - zawieszanie się po odłączeniu i włączeniu zasilania

Szanowni,

Mam problem z moim routerem Repotec RP-IP509. Mianowicie mam go wpiętego do listwy z filtrem razem z komputerem. Od jakiegoś czasu zwróciłem uwagę, że wyłączając listwę (np. na noc, albo gdzieś wychodząc), po włączeniu router ma problem z zalogowaniem się do pracy.

 

Najpierw wszystkie diody sygnalizujące przy każdym wejściu RJ45 świecą się, jakby było połączenie (a jest wpięty tylko jeden kabel). W tym samym czasie jak system się włączy na komputerze, to jest komunikat, że kabel sieciowy jest odłączony. Trzeba kilka-kilkanaście razy wyłączyć i włączyć router, żeby się odwiesił i zaczął sygnalizować połączenie poprawnie. W międzyczasie jeszcze pokazuje, że połączenie jest ograniczone. Po kilkunastu minutach wszystko wraca do normy.

 

Próbowałem przywracać ustawienia standardowe, jednak nic to nie daje. Router, żeby działał dobrze, musi być 24h/dobę włączony do prądu. Chciałem zatem zapytać, co może być przyczyną takiego zachowania? Czy w nim jest jakaś bateria, która podtrzymuje ustawienia jak sprzęt jest offline? Ma on już około 9-10 lat, więc może coś się z nim stało? No i ogólnikowo: czy sprzęt tego typu może być wyłączany z prądu, czy powinien chodzić cały czas?

 

Wszelkie odpowiedzi mile widziane. Pozdrawiam serdecznie.

Witam jedyne co przychodzi mi do głowy to aktualizacja oprogramowania Twojego routera jednak na stronie producenta (http://www.repotec.com/support/FWDriver.asp),

 

Nie można pobrać dostępnego firmware, najprawdopodobniej nie jest już wspierany a tak jak z resztą Wspomniałeś 9-10 lat też mogło zrobić swoje :).

 

Wydaje mi się że spokojnie możesz powoli rozglądać się za nowym urządzeniem przykładowo

http://www.ceneo.pl/Serwery_i_urzadzenia_sieciowe;0112-0;szukaj-router+xdsl.htm

 

U mnie bez większych problemów nieźle daje sobie firma Netgear,ale wiadomo firma cena w zależności od potrzeb,

No firmware mam najnowszy, od wielu lat nie ma żadnej aktualizacji do tego sprzętu.

Sądziłem, że może router nie powinien być odłączany i należy mu dać pracować w sieci non stop.

No ale wcześniej gasiłem listwę i wszystko było ok. Hmm…

 

Co do sprzętu, to myślałem o TP-Link TL-WDR3600.

Ewentualnie coś, co byłoby bez USB, możecie coś polecić?

Pozdrawiam…