Router reset jak?

Witam posiadam router edimax br-6104k wszystko dziłało dobrze dopóki nie bawiłam się w ustawieniach na stronie konfiguracyjnej www. cos nie chcacy sie zrobiło z moim IP i teraz nie moge korzystać z routera bo nie mam neta i wyskakuje komunikat o braku dostępu lub ograniczeniu łącza.

próbowałam zresetować router przyciskiem reset z tyłu trzymałam 5, 10 aż do 60 sekund na włączonym do prądu jak i wyłączonym ale niestety nic to nie pomogło. Co jeszcze mogę zrobić aby wrócić do ustawień fabrycznych routera?

Mam win XP home z SP2, karte sieciową realtek RTL8139 Family PCI fast ethernet NIC

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

Proszę to poprawić.

Podana fraza - br-60104k - nie została odnaleziona.

google twierdzi że twój router nie istnieje

sorka router edimax br-6104k

wszystko napisane jest w manualu jak go nie posiadasz to wpisz magiczną formułę na google.

edimax br-6104k +manual filetype:pdf

pozdrawiam

chodzi o to, że po podłączeniu routera mam IP 169.254.112.180 zamiast IP 192.168.200.1 czy 192.168.2.1 na pierwszym komputerze gdzie normalnie był net wcześniej, na drugim kompie gdzie net był poprzez router moge wejść na 192.168.2.1 i tam biorąc funkcje reset w system tools nic sie nie dzieje nadal na pierwszym kompie mam dziwne IP i nie mam netu i nie moge wejść na www.

wszystko mam ustawione na automatyczne odnajdywanie IP, próbowałam nawet po resecie routera uruchamiać ponownie system na obu kompach ale też nic. nie wiem co już mam robić

Złączono Posta : 02.09.2007 (Nie) 14:17

po kolejnym resecie mam jeszcz inne IP tym razem 169.254.241.39

czy ktoś wie o oc chodzi i jak wrócić do ustawień fabrycznych ? a może muszę go dać do serwisu żeby naprawili go?

Spróbuj na włączonym routerze przytrzymać przycisk reset ok.30 sekund a następnie go wyłącz trzymając dalej przycisk przez następne 30 sekund.

Co do ip to taki adres wyskakuje jak jest wyłączony DHCP. Spróbuj ja pierwszym kompie ustawić ręcznie adres na 192.168.2.10 maska 255.255.255.0 bramka 192.168.2.1

Jest jeszcze jedna możliwość że przypadkiem kliknołeś przycisk który ustawia na routerze mac address karty z kompa ale dziwna sprawa ze reset nie pomógł.

Ach jak możesz wejść na router z drugiego kompa to poszukaj opcji twardego resetu.

próbowała trzymać na włączonym routerze trzymać przez około 40 sekund a czasami nawet więcej a później odłączłam od prądu trzymając reset i włączałam ponownie ale to nic nie dało. Co do DHCP to mam włączone. A na drugim kompie próbowałam w opcji system tools reset i coś jeszcze ale też no nic nie dało. Ręcznie też ustawiałam i też nie mogłam wejść na strone 192.168.2.1

Dziwna sprawa z tym restartem.

Spróbuj jeszcze tak. Wejdz na kompach na wiersz poleceń i wpisz ipconfig -all i przepisz mac address(adres fizyczny) i porównaj go z adresem na routerze.

oki spróbuje jeszcze tak zrobić. Właśnie wróciłam od koleżanki ona też ma taki sam router i u niej próboowałam go podłaczyć i też było to samo i po podłączeniu ponownym jej routera jej zrobiło sie to samo co i mnie i teraz ani ona ani ja nie mamy neta poprzez router

Złączono Posta : 03.09.2007 (Pon) 11:24

TO JEST PRZY WYŁĄCZONYM ROUTERZE

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Właściciel>ipconfig/all

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : KULTURKA

Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :

Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany

Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie lokalne 4:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Opis . . . . . . . . . . . . . . : Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC #2

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-0A-CD-0D-33-56

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Adres IP autokonfiguracji . . . . : 169.254.241.39

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.0.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . :

TO JEST Z ROUTERA

C:\Documents and Settings\Właściciel>ipconfig/all

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : KULTURKA

Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :

Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany

Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Lista przeszukiwania sufiksów DNS : og.skynet.net.pl

Karta Ethernet Połączenie lokalne 4:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : og.skynet.net.pl

Opis . . . . . . . . . . . . . . : Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC #2

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-0A-CD-0D-33-56

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.49.55

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.49.1

Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.49.1

Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 194.153.119.3

194.153.119.4

Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 3 września 2007 11:17:18

Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 3 września 2007 17:17:18

C:\Documents and Settings\Właściciel>

a jak mam wyłączony router to wszystko jest normalnie

a na drugim kompie nie moge wejść w ipconfig wyskakuje na chwile okno i znika i nie moge wejść wogóle w ipconfig/all

pamiętaj że dłuższe przytrzymanie resetu powoduje tzw twardy reset i musisz wszystkie ustawienia od nowa wprowadzić jeżeli dalej jest problem daj znać

no i tak chcialam zeby wrocil do ustwaien fabrycznych ale niestety nadal nie dziala nadal ma ip jakies automatyczne prywatne i net nie dziala

Złączono Posta : 04.09.2007 (Wto) 17:37

zrobilam tak dziś udałam się do sklepu gdzie zakupiłam router i wyjaśniłam bardzo dokładnie z czym był problem. po podłączenu routera w sklepie okazało się że działa normalnie więc żeby napewno u mnie dział zrobiłam reset ze strony konfiguracyjnej i nareszcie u mnie też działa :smiley:

WIELKIE DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC W SZCZEGÓLNOŚCI TOMAKOWI WIELKIE DZIĘKI :mrgreen: