Router spalnony w burzę


(Barthezz) #1

Witam. Podczas burzy spalił mi się router. W Media Markt przyjeli na gwarancję po czym zadzwonili i powiedzieli że sprzęt spalony przez piorun i mi nie naprawią.

I teraz moje pytanie. Czy mogą nie naprawić? Wina jest moja, że nie odłączyłem czy wina sprzętu, że nie jest zabezpieczony?


(MarS) #2

Tak, wina jest po Twojej stronie, że odpowiednio nie zabezpieczyłeś sprzętu (Net Protector, listwa itd)


(fiesta) #3

Żaden sprzęt elektroniczny nie jest zabezpieczony przed przepięciami rzędu kV, czyli takimi jakie dają wyładowania atmosferyczne. I gwarant ma prawo odmówić naprawy czy wymiany sprzętu. Jedno jedyne co możesz zrobić to ubezpieczyć prywatnie sprzęt od tego typu zdarzeń.

w przypadku poważnego "dzwonu" żadna listwa cię nie zabezpieczy.


(Irekxara) #4

oczywiście ze zabezpieczy :smiley:

Co do routera nikt nie wspomniał aby podczas poważnego "dzwonu" odłączyć kabel telefoniczny z gniazdka (połączenia kablowe) :wink:

Ostatni dosc poważny "dzwon" uszkodził mi router i kartę sieciowa #-o "technik" z telefoniki poradzil mi aby przy wiekszych wylądowaniach atmosferycznych kliknąć listwę na ZERO i odłączyć kabel telefoniczny z gniazdka :slight_smile:


(fiesta) #5

Hehehehehe, nie zabezpieczyła cię listwa tylko odłączenie urządzenia od sieci.

Nie widzisz żadnej różnicy ??


(klopas) #6

ja już się pożegnałem z jedną płytą główną i kartą sieciową przez burzę... teraz jak odłączę kabel z neta i listwe to nic się nie dzieje (przez sam kabel też może się coś nie dobrego stać! mój był zaklejony taśmą klejącą w jednym miejscu a po burzy taśma się skurczyła :stuck_out_tongue: )

ale to tak na marginesie... i oczywiście że nie przyjmą bo ty go nie wyłączyłeś z kontaktu...


(Wiesiek373) #7

A mnie Tp wymieniła uszkodzony po burzy modem na nowy(niestety chiński).Bez żadnych zastrzeżeń.Fachowiec powiedział mi tylko,że te modemy są bardzo delikatne(komputerowi na szczęście nic się nie stało) i zalecił w czasie burzy odłączanie także kabla telefonicznego.Po prostu o sekundę za późno kompa wyłączyłem(ale przyfasoliło :smiley: )Byłem pewny ,że każą mi płacić za nowy modem(ewidentnie moja wina),ale jakos sie udało :stuck_out_tongue: W każdym razie teraz,gdy tylko zagrzmi ,biegam po domu i wyciągam wtyczki z gniazdek :stuck_out_tongue: Uszkodzenia od pioruna nie podlegają gwarancji.


(klopas) #8

TP tyle zdziera kasy z ludzi że mogą zafundować kilkanaście chińskich modemów za 20zł :wink:


(Wiesiek373) #9

Masz rację klopas,na pewno nie zbiednieją.Grunt,że komputer się nie spalił :smiley:


#10

Modemy od TP to szajs , potwierdzam .

Mój był tak delikatny że wystarczyło kablem poruszyć i pół godziny naprawiać trzeba było.

Było można odłączyć z gniazdka urządzenia i gitara .

Ja tak zawsze w czasie burzy robie


(Kpc21) #11

Czy ruter ma kartę gwarancyjną? Jeśli tak to czy w warunkach gwarancji jest zapis, że gwarant nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku sił wyższych/burzy?


(MarS) #12

Jak sam ładnie stwierdziłeś to siła "wyższa" niezależna od gwaranta.