Router TD-W8950ND a podłączenie kablowe problem

Witam wszystkich. Tak ja w/w napisane nie mogę tego orgarnąć żeby był net.

Router TD-W8950ND (była na nim neo) + Cisco EPC3000 od Elsat, i mam tak:

Router idzie kabelkiem do kompa LAN2 a do routera jest podłączony modem do LAN1(niby też jako WAN), na routerze miga kontrolka WAN cały czas ale neta nie ma, a jak chciałem skonfigurowac tak jak neo to woła o passy do neta ale tu mi to raczej nie potrzebne bo jak podlączam modem to net jest odrazu.

Pierwszy raz mam internet po “kablu” i sie pogubiłem i męcze 1,5h nad tym a ten router mi potrebny bo mam rozdzielony net na TV, 2 kom. i lapka. Pomocy:)

 

Jak dam w routerze clone mac to net jest ale nie działą wi-fi, nie moge wejsc do sutawień routera, a po ponownym uruchomieniu juz nie działa net.

Myślałem czy nie można by tak zrobć, ze modem podlączam do sieciówki a router do zintegrowanej i zroic jakoś tak żeby router tylko dzielił łącze.

Edit: Na stornce pisze : Ethernet WAN (EWAN) offers another broadband connectivity option for connecting to Cable, VDSL or Fiber modems.

Ale ne wiem jak to zrobic.

 

Najwyżej jak sie nie da to kupie sobie nowy router, więc może coś polecicie taniego i co się nadaje do kablówki (mam rozumiec, że musi mieć port WAN, tak?)