Router TL-MR3420 - Czy poprawia zasięg ,prędkość internetu?

Witam.

Posiadam modem z plusa ZTE MF821 i chciałem się zapytać czy taki router (TL-MR3420 ) poprawi zasięg ,a za razem prędkość internetu ?

Z góry dziękuję za pomoc. Prosił bym ,aby mi ktoś wytłumaczył na jakiej on działa zasadzie i jak korzystnie wpływa na taki modem. Jestem nie rozumny w tej kwestii tak ,że proszę nie wyzywać mnie :smiley: Z góry dziękuję za pomoc.

Mam ten router, i w żaden sposób nie poprawia zasięgu ani prędkości internetu, niestety zdarzają się częste rozłączenia (może to wina mojego egzemplarza), działa jak normalny router, z dodatkową opcją dzielenia łącza 3G, z modemem nic się nie dzieje, ja mam akurat modem Huawei, i w najbliższych dniach zakupię aktywny hub USB, ponieważ port USB ma delikatnie za słabe napięcie.

Router przyjemny w konfiguracji i późniejszym użytkowaniu.

Zasięg i prędkość polepszysz tylko za pomocą anteny podłączonej do modemu, router nic z tym nie zrobi, niskie napięcie w porcie USB może tylko zmniejszyć zasięg,

Mimo wszystko jednak polecam ten router, w tej cenie warto.

Pozdrawiam

Chciałem kupić go ,aby mi właśnie głownie nie rozłączało tego modemu ,bo często się rozłącza i trzeba go odłączyć od portu usb i podłączyć go jeszcze raz. A skoro w żaden sposób nie poprawia komfortu pracy to jest mi zbyteczny . No chyba ,że powiesz mi jakie Ci on korzyści przyniósł ? Możesz mi jeszcze powiedzieć ,czy utrzymuję on stałą prędkość ,czy tak jak sam modem ,czyli czasem gwałtownie “zamuli go” .

Komfort pracy na pewno jest, nie musisz latać z modemem podłączonym do komputera, z rozłączaniem jest tak, że czasem rozłącza i po kilku sekundach wznawia sam połączenie, nie trzeba wyjmować modemu, co do prędkości nie zauważyłem różnicy, jest tak jak było bez używania routera, a zamulanie na radiówce to chyba normalna sytuacja, raz mam 0,5 Mb, a czasem 12 Mb, średnia to 8 Mb, czyli tak samo jak na podłączonym modemie prosto do komputera.