Router TL-WR740N i sieciówka TL-WN722N - zrywanie połączenia

(Wawrzyn87) #1

Witam serdecznie. Posiadam router TL-WR740N, a jako kartę sieciową w komputerze stacjonarnym TL-WN722N. System operacyjny to windows 7 i Ubuntu 12.04. Mam podłączony u siebie internet szerokopasmowy, na początku umowy było to 20 Mb/s. Wtedy zaczęły się problemy ze zrywaniem połączenia i utratą internetu, który pojawiał się z powrotem dopiero po restarcie routera. Metodą prób i błędów doszedłem do tego, iż tylko przy włączonym standardzie n taki problem ma miejsce. Kiedy przełączyłem router na standard g, wtedy wszystko chodziło super, internet chodził z prędkością taką jaką powinien, a zrywanie połączenia nie miało miejsca. Wczoraj podpisałem nową umowę i zwiększono moją prędkość do 30 Mb/s, ale niestety standard g nie obsłuży takiej prędkości. Zmuszony byłem włączyć znowu standard n w routerze, wszystko jest dobrze, prędkość jest maksymalna, ale znowu zrywa połączenie z internetem. Sprawdzałem łącze poleceniem "ping" i wszystko jest niby dobrze bo czasy wahają się między 10 a 20 ms. A tuż przed samym zerwaniem połączenia zaczynają się skoki od 500 do nawet 2000 ms. I wtedy tracę połączenie. Sprawdzałem też w programie inSSIDer czy moja sieć nie koliduje z innymi, ale wszystko też jest tak jak być. Może ktoś domyśla się dlaczego tak jest? Bardzo proszę o pomoc

(struart) #2

Sieć G powinna uciągnąć 30Mb/s chyba, że z Twoim sygnałem z tego routera jest bardzo kiepsko bo G ma ±54Mb, ale to w idealnych warunkach.

N może Ci działać szybciej na słabszym sygnale tylko potem mogą być kwiatki w postaci tych rozłączeń.

Więc jak to z tym sygnałem wygląda.

(Wawrzyn87) #3

właśnie tak - standard g jest tylko na 54 Mb. Moc sygnału to koło 60-65 %

wawrzyn87 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(struart) #5

No to faktycznie jak na tryb G i 30Mb/s to sygnał za słaby, a dla N tez w momencie jak coś ściągasz pewnie full łączem to brakuje sygnału, żeby to przepchnąć i Cię rozłącza. Pomyśl o lepszym miejscu dla tego routera lub zamontuj jakaś lepszą antenkę.