Router TL-WR740N-pełny zasięg WI-FI a brak internetu

(pawelma) #1

Witam. Mój problem polega na tym że nie działa wi fi router wykrywa inne urządzenia ale nie wysyła pakietów. Telefon pokazuje że połączono przez wi fi zasięg pełny a internetu brak i w innych urządzeniach taka sama sytuacja. Dodam że w ustawieniach router ma włączony kanał 13 i częstotliwość 20 Mhz. Firmware routera jest najnowsze. Zmieniałem również kanały oraz częstotliwość jednak nie przyniosło to rezultatu. Proszę o pomoc.

A po kablu internet jest?

(pawelma) #3

Tak oczywiście

(dark__jedi) #4

Wysyłałeś ping po wifi?

W 10 minut możesz przywrócić ustawiania fabryczne routera i skonfigurować go ponownie.

(pawelma) #5

Jak wysłać ping po wi fi ? 

(thommy181) #6

Sprawdź konfigurację routera, sprawdź jakie IP dostajesz od routera do urządzeń, które są podłączone do wi-fi. W windowsie zrobisz to z wiersza polecenia wpisując polecenie ipconfig /all. Jeżeli IP są poprawnie przydzielane możliwe, że jest problem z konfiguracją DNS. Należy zauważyć, że nie wszystkie urządzenia obsługują 13 kanał sieci radiowej, ustaw więc na przykład na 1. Nie polecam pozostawiać domyślnego kanału, ponieważ ten zapewne w eterze już jest zatkany i będą problemy z przesyłem danych.

(pawelma) #7

W ustawieniach wi fi w telefonie pokazuje inny i w wierszu polecenia ipconfig/all w linijce adres IPv4 też inny… jak powinno być ? Jeżeli chodzi o kanał to 1 próbowałem i nic się nie zmieniło.  Jeżeli sugerujesz aby zmienić kanał na auto to również tak miałem i dalej nic.  Moim zdanie niemożliwe jest żeby wszystkie kanały były “zapchane” bo to tej pory wszystko było ok

(kuba3351) #8

Oczywiście, że oba urządzenia pokazują inny adres IP. To jest adres identyfikujący urządzenie w sieci, gdyby był ten sam na dwóch urządzeniach, to miałbyś poważny problem. Ważne jest natomiast, czy te wszystkie adresy IP są z jednej podsieci.

(thommy181) #9

Adresy IP powinny być inne, sprawdź czy adres bramy domyślnej jest ten sam. Spróbuj też ręcznie ustawić adres DNS w routerze oraz w urządzeniach. Ustaw na 8.8.8.8 i sprawdź czy to rozwiązało problem. Jeśli nie trzeba pochylić się nad konfiguracją routera. Prawdopodobnie są skonfigurowane konkretne adresy MAC kart sieciowych i nie wpuszcza on innych urządzeń, które próbują się połączyć z siecią.

(adamk1985) #10

odwiedzałeś tą stronkę:

http://tplink-forum.pl/index.php?/topic/402-podstawowa-konfiguracja-routera-tp-link-tl-wr740n/

?

(AbEE) #11

Niech zgadnę … Masz windows 10 ? Karta sieciowa  nie dostaje adresu IP od routera. Zrób tak: wyłącz komputer z wciśniętym klawiszem SHIFT, po ponownym włączeniu adres ip będzie przyznany i net wróci :slight_smile:

Napisz czy pomogło!

Pozdro