Router TP-LINK 8960n + Airlive n power

Witam

Uprzejmie proszę o pomoc ponieważ męczę się z konfiguracją drugi dzień i nici z tego. Moim głównym routerem jest wspomniany w temacie tplink, airlive ma służyć mi jako wzmacniacz sygnału ale gdy ustawię airliva w tryb ap a w ustawieniach wds repeater wpiszę hasło i mac do 8960n nc to nie daje internetu brak. dane do 8960n wpisuje w tej tabelce

catsjpg_xaspahs.jpg

Hej,

Czy jesteś pewien, że sieci WiFi, którą rozgłasza router TP-Link’a jest zabezpieczona kluczem WEP? Jest zastosowane tak niskie zabezpieczenie, któe dodatkowo nie jest zgodne ze specyfikacją 802.11n?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zabezpieczenia w tej chwili nie mają dla mnie żadnego znaczenia zazwyczaj używam długiego hasła wpa2. Całkowite wyłączenie zabezpieczeń w TP-LINKU i wpisanie jego mac adresu w npower też nie działa. AP w npower działa tylko wtedy jak podłącze go kablem do TP-Linka a nie chcę tego robić tylko ustawić Airliva jako przekaźnik. nie wiem co ja źle robię?

Hej,

Czy po zmianie ustawień uruchamiasz ponownie urządzenie?

Na screenie masz zaznaczone, że punkt działa jako AP - powinien działać w trybie Repeater (Range Extender). W trybie AP działa tak, jak piszesz - rozgłasza sygnał otrzymywany przez port LAN.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak uruchamiam ponownie, wydaje mi się że po prostu w trybie repeatera muszę mieć dwa takie same urządzenia lub chociaż tego samego producenta bo metodą prób i błędów próbowałem wszystkiego i nadal nic.

Hej,

Czyli ok, po każdej istotnej zmianie i zapisaniu konfiguracji, konieczne jest ponowne uruchomienie urządzenia.

Nieprawda… Wcale nie ma takich wymagań. Przełącz urządzenie w tryb, o którym pisałem i wrzuć screen’y pokazujące, jakie ustawienia można zdefiniować. Na pewno da się go ustawić tak, by zwiększał zasięg sieci WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus