Router TP-LINK 8960n + Airlive n power

(Poczta129) #1

Witam

Uprzejmie proszę o pomoc ponieważ męczę się z konfiguracją drugi dzień i nici z tego. Moim głównym routerem jest wspomniany w temacie tplink, airlive ma służyć mi jako wzmacniacz sygnału ale gdy ustawię airliva w tryb ap a w ustawieniach wds repeater wpiszę hasło i mac do 8960n nc to nie daje internetu brak. dane do 8960n wpisuje w tej tabelce

catsjpg_xaspahs.jpg

(Dimatheus) #2

Hej,

Czy jesteś pewien, że sieci WiFi, którą rozgłasza router TP-Link'a jest zabezpieczona kluczem WEP? Jest zastosowane tak niskie zabezpieczenie, któe dodatkowo nie jest zgodne ze specyfikacją 802.11n?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Poczta129) #3

Zabezpieczenia w tej chwili nie mają dla mnie żadnego znaczenia zazwyczaj używam długiego hasła wpa2. Całkowite wyłączenie zabezpieczeń w TP-LINKU i wpisanie jego mac adresu w npower też nie działa. AP w npower działa tylko wtedy jak podłącze go kablem do TP-Linka a nie chcę tego robić tylko ustawić Airliva jako przekaźnik. nie wiem co ja źle robię?

(Dimatheus) #4

Hej,

Czy po zmianie ustawień uruchamiasz ponownie urządzenie?

Na screenie masz zaznaczone, że punkt działa jako AP - powinien działać w trybie Repeater (Range Extender). W trybie AP działa tak, jak piszesz - rozgłasza sygnał otrzymywany przez port LAN.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Poczta129) #5

Tak uruchamiam ponownie, wydaje mi się że po prostu w trybie repeatera muszę mieć dwa takie same urządzenia lub chociaż tego samego producenta bo metodą prób i błędów próbowałem wszystkiego i nadal nic.

(Dimatheus) #6

Hej,

Czyli ok, po każdej istotnej zmianie i zapisaniu konfiguracji, konieczne jest ponowne uruchomienie urządzenia.

Nieprawda... Wcale nie ma takich wymagań. Przełącz urządzenie w tryb, o którym pisałem i wrzuć screen'y pokazujące, jakie ustawienia można zdefiniować. Na pewno da się go ustawić tak, by zwiększał zasięg sieci WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus