Router: tp-link Archer AX55 kontra ASUS TUF Gaming AX3000

Cześć,
stoję przed wyborem routera i wpadły mi w oko dwa rozwiązania, czyli tp-link Archer AX55 i ASUS TUF Gaming AX3000.
Czy ktoś ma do czynienia z tymi urządzeniami w dłuższym czasie i może wypowiedzieć się o ich stabilności i niezawodności?
Istotnym elementem jest dla mnie fizyczny włącznik/wyłącznik Wi-Fi. Wiem że w tp-linku odpowiada za to dłużej przytrzymany przycisk WPS na tyle obudowy. W ASUSie również taki istnieje, ale jego funkcje (WPS, włączenie/wyłączenie Wi-Fi, włączenie/wyłączenie diod na przednim panelu) wybiera się w panelu sterowania. Nie wiem jednak czy ta opcja jest dostępna również dla tego routera, bo emulator przedstawia inny model, a nie orientuję się czy to jest uniwersalne oprogramowanie dla różnych modeli
https://demoui.asus.com/Advanced_System_Content.asp
(WPS Button behavior)
Od lat używałem tp-linków i nie było z nimi problemów, bo były to sprzęty, które nigdy nie wymagały restartu, ale w modelu Archer AX55 część funkcji, np. związanych z ochroną rodzicielską, jest płatna w abonamencie, a zakres funkcji dostępnych w tym zakresie bezpłatnie opisany jest dość mętnie
https://www.tp-link.com/pl/homeshield/
(tabela na końcu strony).
Liczba opcji w ASUSie jest niewspółmiernie większa niż w tp-linku, ale z drugiej strony zastawiam się czy nie wpływa to negatywnie na stabilność.

Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne wypowiedzi :slight_smile:

OK, w związku z tym, że nie uzyskałem odpowiedzi, podzielę się wynikami własnego dochodzenia, bo może komuś się to przyda.

Wg informacji z pomocy technicznej Asusa, model ASUS TUF Gaming AX3000 (TUF-AX3000 V2) nie posiada możliwości konfigurowania przycisku WPS jako fizycznego włącznika/wyłącznika nadajnika Wi-Fi.
Ostatecznie wybór padł więc na model ASUS RT-AX58U V2 (90IG06Q0-MO3B00), który również rzekomo takiej możliwości nie posiada, ale z dwojga złego lepsze to, niż płacić abonament za część funkcji routera tp-link.

Kolejna aktualizacja do tematu.
Wbrew temu co twierdzi pomoc techniczna Asusa, w modelu RT-AX58U V2 (90IG06Q0-MO3B00) fizycznemu przyciskowi WPS na tyle obudowy można przypisać również funkcję włączania/wyłączania nadajnika Wi-Fi lub włączania/wyłączania diod na panelu frontowym.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.