Router tp link brak internetu

Witam, mam problem z routerem tp-link. Na komputerze stacjonarnym po podłączeni Internet jest (kabel), mam jeszcze dwa laptopy i po podłączeni do sieci wi-fi stron internetowych nie da sie przeglądać- wyskakuje komunikat o braku podłączenia do Internetu (coś podobnego). Próbowałem na wszystkich przeglądarkach; natomiast gry online działają. Na inny PC, który ma adapter do sieci wi-fi Internet jest. Dlaczego nie mogę przeglądać stron na laptopach skoro mogę grac w gry online typu world of warcraft, lol ?

Avation, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Przy okazji popraw resztę błędów. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

… ponieważ masz coś skopane w konfiguracji albo AccesPointa, albo laptopów, albo i tu i tu skoro po WiFi karta sieciowa nie potrafi skontaktować się z serwerami DNS.

Dokładnie jak kolega wyżej podał to kwestia DNS-ów oraz tego, że nie są one w TP LINKU podane w ustawieniach serwera DHCP bo “mają same się dodać z automatu” na takie jak daje Ci dostawca jednak nie spotkałem jeszcze modelu TP-LINKA, który by pod tym względem działał poprawnie u każdego klienta z tp-linkiem zaczynam od tego i wychodzę po 5 minutach :slight_smile:

 

Wejdź na router przez przeglądarkę wejdź do ustawień DHCP > DHCP Settings następnie w Primary DNS podaj chociażby google DNS 8.8.8.8(lub podaj w primary i secondary dns adresy Twojego dostawcy jeżeli je znasz :P) i problem zniknie po ponownym połączeniu się problemowego laptopa z routerem. Oczywiście wszystkie urządzenia(laptopy/smartfony/tablety bla bla bla/samochód xD) muszą być ustawione na Automatyczne odbieranie adresów IP.