Router Tp-Link - filtracja MAC a przepuszcza wszystkich

Witam. Mam taki problem. Otóż mam skonfigurowany router. Wszystko dobrze działa, dostęp do internetu jest ale mimo wszystko udostępnia on połączenie wszystkim. Przypisałem tylko swój MAC. IP jest przypisywane automatycznie. MAC jest od lapka a mimo to łączę się nawet przez telefon z siecią i przeglądam strony. Tutaj zamieszczam screeny:

http://imageshack.us/f/41/tplinkz.png/

http://imageshack.us/f/844/tplink2.png/

Powiedźcie mi też jak zablokować niektóre strony. Bo mam włączoną tą opcję ale mimo wszystko nawet jak dodam filter np. na wp.pl to i tak strona się wczytuje.

Aha zapomniałem dodać ważną rzecz. Po tych zmianach robiłem reboot przez stronkę do konfiguracji dla pewności, że wszystko zostało wczytane.

Witam,

Moim zdaniem jesteś w złym miejscu routera.

Wejdź w zakładkę wireless i tam powinieneś mieć Wireless MAC Filtering i ustawiasz. Bo chyba to chcesz zrobić (ustawić filtrację na WiFi).

Sprawdź bo może się mylę.

Pozdrawiam

Hmm faktycznie działa. W takim razie powiedz mi do czego ta opcja była co zaznaczyłem? Dlaczego ona nie działa? Aaa no i dlaczego nie działa to filtrowanie stron www?

Nie wiem gdzie w tym routerze można włączyć filtrację stron.

To co zaznaczałeś to było filtrowanie MAC po kablu.

Zauważyłem, że masz wyłączonego firewalla - włącz może zadziała ta filtracja stron.

Hm faktycznie działa :slight_smile: Wielkie dzięki :wink:

Ponieważ to jest filtracja MAC na przełączniku (swicthu), czyli komputerów podłączonych kablem, natomiast Ty musiałeś ustawić filtrację na APeku.

To znaczy co nie działa? Gdzie to ustawiałeś, w Domain Filtering?

Pozdrawiam!

Nie ma problemu.

Ważne, że się udało.

Pozdrawiam

A powiedzcie mi w jaki sposób mogę filtrować domeny? Tzn nie chcę wpisywać stron np. www.sex.com www.sex.pl www.sexomania.com (z głowy) tylko chcę żeby filtrowane były strony zawierające frazę “sex” w stylu… www.*sex*.* itd. można tak w routerach czy tylko można podać konkretne strony?