Router TP-Link, HTC Desire HD wifi nie działa

Mam problem z wifi na moim HTC Desire HD, polega na tym że na komputerach net działa (laptop i stacjonarny) a na wspomnianym fonie nie(zresztą na żadnym smartfonie u mnie wifi nie chodzi…)Internet mam radiówkę, dzielę go przy pomocy TL-WR543G i TL-WR340G, zabezpieczenia ustawione WEP, DHCP włączone, MAC Filtering wyłączony. Telefon łączy się bez problemów z siecią, pingi z kompa do fona chodzą ale na HTC internet nie działa… Co ewentualnie można by zdziałać żeby to wifi działało bez problemów na telefonie?

Spróbuj może wyłączyć ten WEP.

Ta sama sytuacja z wyłączonym WEP

Dziwna sytuacja, że internet działa na laptopie, ale już nie na telefonach.

Czy wi-fi działa też na innych urządzeniach niż ten konkretny laptop?

Oprócz laptopa na pc net działa

Mam na myśli sprzęt, który normalnie nie jest używany u ciebie w domu.

Jaki kanał masz ustawiony w ustawieniach Access Pointa i skąd pochodzi telefon? Podłączałem dziś identyczny telefon pod ten sam router (WR543G) na szyfrowaniu WPA2 i internet działał bez problemu.

Pozdrawiam!

AP nadaje na 11 kanale, telefon kupiony na allegro, podejrzewam że jest zza granicy gdyż po przywróceniu ustawień fabrycznych nie ma PL, dopiero jest możliwość wybrania Polskiego po zainstalowaniu MoreLocate. Jako ciekawostkę dodam, że oddałem telefon na gwarancje i u nich w sklepie działało wszytko poprawnie a np. gdy chciałem uruchomić net w Mc’Donaldzie w którym jest hotspot była taka sama sytuacja jak u mnie w domu. Kpc21 , był to laptop kolegi. roobal , Spróbować resetu ap i routera i sprawdzić co się będzie działo z włączonym WPA2?

Wygląda to więc tak, jakby problem leżał po stronie telefonu.

Czy na innym laptopie niż ten konkretny, sieć również działa?

Włączenie WPA2 nic nie da, może tylko pogorszyć sprawę. Oczywiście po rozwiązaniu problemu je włącz, bo inaczej sieć jest niezabezpieczona i każdy może się podłączyć. Przy WEP-ie podpięcie się też nie stanowi dużego problemu.

Sprawdź czy nie masz czasem w telefonie włączonej usługi Hot Spot Wi-Fi.

Pozdrawiam!

Sprawa wygląda tak, że na każdym laptopie czy pc działa natomiast na smartffonach nie. Był ostatnio u mnie kolega z Xperia X8 i wifi u mnie mu tez nie chodzi… Już nie wiem co jest grane. roobal , Hotspot wyłączony

Czy sprawdzałeś na smartfonach różnych producentów?

Sory za odkowpywanie tematu ale po głębszym zbadaniu tematu okazało się że internet nie działa tylko na smartfonach z ANDROIDEM. iphone itp. działa net… nikt nie wie co jest grane :slight_smile: