Router Tp-link MR3420 plus drugi jako WDS czy się opłaca?

Witam!

Chciałbym się zapytać o taką rzecz; mianowicie posiadam router Tp-linka MR3420 wersję 1. Chodzi to o to, że na górze w moim domu zasięg jest ok, na dole zaś zasięg jest dobry tylko w pomieszczeniach tuż pod pokojem gdzie jest umieszczony router. W pozostałych pomieszczeniach na dole zasięgu albo nie ma albo jest kiepski i nie zawsze da się połączyć z siecią. Moje pytanko brzmi czy opłaciłoby się dokupić 2 router Tp-linka i podłączyć go jako dodatkowy router bezprzewodowo z routerem głównym MR3420 w trybie WDS żeby powiększył on zasięg na dole i np na ogrodzie? Od razu zaznaczam, że nie mam możliwości podłączać routerów przewodowo bo musiałbym przewiercać sufit a tego nie chcę robić. Proszę o szybką i sensowną odpowiedź. Mogą być też propozycje routerów. (cena tak do około 100zł)

Oczywiście że się opłaca - LINK i LINK

A może przestawić router tak aby był na środkowej kondygnacji? Może by się wyrównało z tym zasięgiem.

Ten który jest w poradniku WR740N bardzo dobrze się spisuje w trybie WDS.

Zakupiłem ten router i niby WDS działa, ale niestety nie mogę wejść na stronę konfiguracji routera WDS. Nie mogę też zapingować routera WDS. Mam inne adresy ip tych routerów. Głównego jest 192.168.1.2 a dodatkowego 192.168.0.1. co może być przyczyną tego, że nie mogę wejść na stronę konfiguracji routera drugiego? Pierwszy to Tp-link Mr3420 ver. 1 drugi to Tp-link WR740N ver. 4

Adresacja z tej samej puli musi być skonfigurowana czyli główny 192.168.1.1 ten z WDS np. 192.168.1.200

Ta konfiguracja co podałeś nie działała. Musiałem ustawić dla głównego 192.168.0.2 i WDS na 192.168.0.1 i teraz wszystko ładnie śmiga. Dam znać jeśli coś się sypnie:P

To był tylko przykład. Poza tym musiałeś coś źle ustawić bo nie ma to dla routera żadnego znaczenia jaka to pula adresów.

Sieć mi się rozszerzyła, ale niestety mam teraz problem z wejściem po sieci na komputer, który stoi na dole z komputera, który stoi na górze. Co z tym zrobić?

Co oznacza dla ciebie wejście na komputer? Sprawdź adresację jaką mają komputery.

To znaczy. Wejść w udostępnione elementy z jednego komputera na drugi.

Sprawdź czy są w jednej sieci np. komenda ping

Komputery się już widzą.(nie wiem czemu był dziwny problem, że net działał a Windows widział sieć jako niezidentyfikowaną) Teraz mam taki dziwny problem, że czasami router WDS czyli WR740n zrywa połączenie z głównym routerem i muszę go wyłączyć i włączyć. Jak to naprawić?

Druga sprawa; jak połączę się telefonem z siecią wifi przez routera wds to nie mam dostępu do neta a na kompach mam. Co z tym zrobić?

Spróbuj takiej konfiguracji na pierwszym routerze - LINK no i oczywiście aktualizacja oprogramownaia na routerach.

Problem z tym, że mam skonfigurowane tak jak jest w tym poradniku i cały czas router wds czasami traci połączenie z routerem głównym i trzeba go wyłączyć na 10-15 sekund żeby zaskoczył.