Router TP-LINK TD-8840T rozłącza internet

Witam,

Od paru dni mam problem z internetem. Otóż co kilka minut połączenie jest przerywane, przerwa trwa kilkadziesiąt sekund, internet łączy się na kilka minut, potem znowu przerwa i tak w kółko. Nie da się nic normalnie zrobić. Posiadam router TP-LINK TD-8840T, do którego mam podłączone 2 komputery. Co ciekawe, kiedy próbowałem dostać się do punktu konfiguracji routera, czyli pod adres 192.168.1.1 to otrzymuję komunikat że obiekt jest zabezpieczony i nic się nie wyświetla. :roll:

Próbowałem wszystkiego, oprócz reinstalacji routera - odłączałem i podłączałem ponownie kable, czyściłem je, sprawdzałem końcówki i nic.

Czego to może być wina? #-o

Spróbuj zrestartować router wyjmując wtyczkę z prądu na około 15 sekund. Przeczyść dane tymczasowe przeglądarki i spróbuj zalogować się ponownie. Do łączenia z routerem używaj tylko Internet Explorer.

Robiłem to już ze 100 razy i nic…

z tyłu masz masz napis reset i obok jest mały otwór ,wciskasz tam zapałkę pineskę cokolwiek co tam się zmieści na kilka sekund i później ponownie konfigurujesz router przez 192.168.1.1

na komputerze w ustawieniach karty sieciowej w TCP/IP musisz mieć ustawione uzyskaj adres IP automatycznie

jak skonfigurujesz wszystko i będzie już internet zrób zrzut ekranu z zakładki status device information i pokaż tu

Ok, wszystko zrobiłem tak jak trzeba. Internet już rzadziej przerywa, ale daję tutaj obrazek z zakładki: http://i.imgur.com/6XjzS.png :slight_smile:

przy takich parametrach jak masz na obrazku nie powinien w ogóle przerywać internet przy tych parametrach powinno być nawet 10Mb stabilne możliwe że gdzieś masz uszkodzony kabel ,albo w gniazdku coś nie łączy lub wadliwy filter zakłóca połączenie

możesz poszukać w ustawieniach routera zmiany typu modulacji i z ADSL2+ ustawić tylko na adsl2 lub G.DMT i zapisać nowe ustawienia i ponownie uruchomić router.możesz testować tak różne modulacje ,może będzie lepiej w którejś jeszcze

dodatkowo możesz poszukać na stronie producenta routera nowszego oprogramowania i zainstalować najnowsze dostępne